BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Ufak tefek cinayetler!

En sıkıcı maçlar” kategorisinde bir ödül verilse, bu sezonki Fenerbahçe uzak ara zirvede yer alır. Ancak, futbol anlayışı gol yememek üzerine olan bir teknik adama sahip olan sarı-lacivertliler, dün akşam bambaşka bir kimlikle karşımıza çıktı.
Her ne kadar kadrosu şampiyonluk için yetersiz olsa da, Fenerbahçe’nin özellikle ilk 45 dakikalık bölümde “sezonun en iyi futbolunu” oynamasını göz ardı etmemek lazım...
Sarı-lacivertli oyuncular futbolun ne kadar doğrusu varsa yaptı. Hatta rakip takımın hocasına 27 dakika içinde iki oyuncu birden değiştirtmek zorunda bıraktı. İki topunun direkten dönmesi şanssızlığının üzerine, sezon başından bu yana kronikleşen bireysel hata sonucu kalesinde gol görme hastalığı bir defa daha nüksedince, soyunma odasına 1-0 geride girmek zorunda kaldı.
Yenilen golde en büyük hata artık emekliliğini çoktan ilan etmiş Volkan Demirel’de olmakla birlikte; altyapılarda futbolculara ilk öğretilen “Savunma sırasında kafayı topun geldiği yöne doğru vur” doğrusunu unutan Nabil Dirar’ı da es geçmek olmaz...
H H H
Devrenin hemen başında Alper Potuk’un kendi becerisiyle attığı harika golün peşinden Nabil Dirar’la maçta ilk defa öne geçen Fenerbahçe, ufak tefek bir cinayetin daha mağduru oldu.
Hemen hemen stoper oynadığı her karşılaşmada (millî maçlar dahil) adeta canlı bir bomba gibi patlayan Mehmet Topal, dün akşamı da boş geçmedi.
Topu uzaklaştırmak yerine rakibi Milinkovic’e “al da at” pası vererek, Volkan Demirel’le birlikte kaybedilen 2 puanın mimarı oldu.
Uzun lafın kısası; Fenerbahçe’nin 1. ve 2. kaptanları Volkan Demirel ile Mehmet Topal, gemiyi karaya vurdurdu.
Sezonun en iyi futbolunu oynayan Fenerbahçe, iki kaptanının işlediği futbol cinayetiyle şampiyonluğa gerçek manada havlu atmıştır.
 
Maçın adamı: Alper Potuk
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
600539 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/ercan-yildiz/600539.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT