BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

FETÖ için kaçınılmaz son geldi; Elvis binayı terk etti…

Fuat Uğur
Facebook
Aşağıdaki iki telefon numarasını paylaşayım önce.
006858350621
0025722289748
Üstteki Samoa çıkışlı, alttaki de Burundi…
Bir haftadır sürekli bu numaralardan aranıyorum. Sonunda Twitter’da da bu durumu paylaşıp “Size de oluyor mu?” diye sordum. Gelen cevaplarda bunun bir para söğüşleme sistemi olduğunu, tüm Batı ülkelerine Afrika ve Asya ağırlıklı olarak bu türden telefon aramaları geldiği yazıldı.
Mantıklı geldi, kabul ettim.
Düne kadar.
Sabah yazı için klavyenin başına oturduğumda FETÖ mağdurlarından Elektronik Mühendisi Ayhan Şahin bana WhatsApp’tan ulaşıp “Twitter’da paylaşımınızı gördüm, arayan numaralar bunlar mıydı?” deyip yukarıdaki numaraları iletti. Evet, aynı numaralardı ve ilginçtir Samoa ve Burundi’den gelen bu telefon numaralarından o da aranmıştı.
Nedenini anlamak zor değil. FETÖ’nün T.C. kimlik numaraları ve MERNİS üzerinden kendi mensuplarını nasıl kodladığını ortaya çıkaran ve bu konuda bir hayli bilgiye sahip olan, benim yazılarıma da kaynaklık eden Ayhan Şahin’den başkası değildi de ondan.
 
SERVER’LARDAN BİRİ DE MUSTAFA ÖZCAN’IN ELİNDEYSE…
 
7 Mayıs tarihli yazımda da devletin FETÖ’nün yatak odasına girdiği ve Pensilvanya’daki server’ların ele geçirildiği yolunda bir bilginin tarafıma ulaştığını ifade etmiştim. Aslında bu duyuma ulaşmamın sebebi FETÖ firarisi Emre Uslu’nun Türkiye’deki FETÖ’cülere panikle “Ne yapıp edin, bir yolunu bulun, pasaportunuz yoksa çıkarın, pasaportu olanlar da bir an önce Türkiye’yi terk etsin” diye çağrıda bulunmasıydı.
Evet, FETÖ’nün “paralel server”larına ulaşıldığı bilgisi artık örgüt tabanında saklanamaz bir gerçek olarak yayıldı. Aslına bakarsanız FETÖ’nün iki adet server’ı vardı. Onlardan biri de Avrupa’da ve Mustafa Özcan’ın elinde. Tabii bu durumun Fetullah’ı korkutan hususlardan biri olduğunu söyleyebiliriz. Fetullah, Mustafa Özcan’ın tüm akrabalarını ihbar edip yakalattırdığı için bunun bir intikamı olur diye korkmakta.
Diğer server ise ABD’de. Önceden Boston şehrindeydi ama duyduğuma göre Pensilvanya’ya taşındı. Anladığım kadarıyla korku yurt dışını sarmış olmalı ki yukarıda verdiğim telefonlardan benim ve Ayhan Şahin’in telefonlarına saldırılar yapıldı.
Neyi engelleyeceklerini sanıyorlar bilemiyorum.
Hem FETÖ elebaşı olan iblise hem de onun çakallarına, itine uğursuzuna söylemek isterim ki sizin için kaçınılmaz son geldi; Elvis binayı terk etti…
 
"ELVİS BİNAYI TERK ETTİ" NE DEMEK?
 
Bu, Batı’da çok yaygın bir tabir, konuşmaların sonuna doğru bitiriş cümlesi, bir nevi kreşendo.
“Artık daha fazla umut etme, aradığın neyse artık o yok, seni terk etti” anlamına geliyor.
Tabirin ortaya çıkışı ise şöyle oluyor:
Türk kökenli Meluncanlar'dan olduğu bilinen efsane rock and roll kralı Elvis Presley’in bir konserinin bitiminde kimse yerinden kımıldamaz. Hepsi birden bağırmaktadır “Elvis’i istiyoruz” diye. Elvis koruma ordusuyla birlikte kaçırılır. Ama tezahüratlar kesilmez. Sonunda biri sahneye çıkar, mikrofonu eline alıp seyircilere şöyle seslenir:
“Bayanlar ve baylar, Elvis binayı terk etti...”
Bu basit cümle zamanla kültleşir. Neredeyse her konuda ve yapılan konuşmaların sonunda bitiriş cümlesi olur. Bazen bu tabiri yaşlanmış erkeklere yönelik olarak ve cinsel çağrışımlar yüklenerek kullandıkları da olur, “Her şey bitti” anlamında.
Tekrar söylüyorum FETÖ’cülere…
Sizin için her şey bitti, yapacak bir şey yok; Elvis binayı terk etti!..
 
SOSYAL MEDYADA BİRLİK, MİLLΠHESAPLAR YAN YANA
 
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kapalı bir toplantıda söylediği “Sosyal medyada birlik olun” sözleri, yalnızca Türkiye gazetesinin manşetinde yer aldığında bekledim ki yer yerinden oynasın.
AK Parti iktidarının ve Cumhurbaşkanlığının mobilize olmuş dünyada sosyal medyayı ve sosyal ağlar yoluyla kamuoyu oluşturmanın önemini ihmal ettiğini defalarca yazdığım ve eleştirdiğim için, bu söz benim için çok kıymetliydi.
Haber çıkar çıkmaz aşağıdaki görüntüleri Twitter üzerinden 7 Mayıs tarihinde şu sözlerle paylaştım:
“Hadi bakalım 11 milyon üyeli AK Parti. Kendi kendinize harekete bir türlü geçemediniz. Bakalım bu sözler de sizi kımıldatacak m?”
 
 
Bir parça ilgi çekti, 80 bini aşkın kişi gördü bu paylaşımı ama bu rakam totale bakıldığında hiçbir şey ifade etmiyordu.
Sonunda önceki akşam Cumhurbaşkanı’nın bu sözleri üzerinden sosyal medyada 650 bini aşkın insanın katılımıyla MİLLΠHESAPLAR YAN YANA hashtag çalışması yapıldı.
Bu önemli bir adımdı ama benim 11 milyon üyeli AK Parti’ye yaptığım çağrı yine de baki. Zira yapılan devasa bir parti söz konusu olunca devede kulak ve zaten AK Parti yönetiminin inisiyatifi dışında, tabanda gerçekleşti.
Kısaca şu karikatürdeki gibi bir “mücadele” yöntemi değil beklediğimiz.
FUAT UĞUR'UN DİĞER YAZILARI
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
613554 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/fuat-ugur/613554.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT