BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Doğuyu yıpratmak

M. Necati Özfatura
Facebook
HDP, 7 Haziran öncesi Türkiye partisi olacağı yalanını söyledi. Ancak Türkiye partisi olmak şöyle dursun, Kürtlerin partisi dahi olamamıştır!.. Daha çok Kandil ve PKK partisi görüntüsü vermektedir. Güneydoğu karanlıklar içindedir. Trafo merkezlerinden tutun da yüzlerce elektrik direğine kadar bir yığın devlet malına zarar verilmiştir.
7 Haziran seçimleri öncesine kadar bölgeye gelen turistler çığ gibi artıyordu ve yaylalar turizm merkezlerine dönüşmeye başlamıştı. Ancak bölgede turizm çökmüş, mevcut yatırımlar durmuştur. İleriye dönük yatırım projelerinden de vazgeçilmiştir. Esnaf kan ağlamaktadır. Siftah etmeden iş yerini kapatanların sayısı hiç de az değildir.
Yine 7 Haziran öncesine kadar otobüs şirketlerinde bu bölgeye boş koltuk bulunmuyordu. Şimdi ise bir otobüste 10-15 kişi zor oluyor. Bölge için büyük önem arz eden tırlar, otomobiller ve iş makineleri terör yandaşları tarafından yakılıyor. Amaç, İran ve İsrail emperyalizmi için bölgeyi göçe zorlamaktır.
Yavuz Sultan Selim Han'dan önce, bölgedeki Kürtleri İran katlediyor ve sömürüyordu. Bazı şehirler -Diyarbakır dahil- İran'ın işgali altında idi. Kürtler Osmanlı devrinde "Altın Çağı"nı yaşadılar. Şu anda eşkıyaların bile yapmadığı zulmü İran'ın taşeronu PKK üstlenmiştir.
Her nimetin sahibi (sebebi ve aslı) Allahü tealaya aittir. Dünyada sebep-netice-illiyet rabıtası vardır. Nimetler sebepler altında gizlenmiştir. İnsanlar, iktidarlar, partiler hepsi birer vasıtadır. Nimete vasıta olana teşekkür etmeyen Allahü tealaya şükretmiş sayılmaz.
AK Parti iktidarının 13 yılı içinde 260 katrilyon TL yatırım, en çok Doğu ve Güneydoğu Anadolu'ya yapılmıştır. Nimete şükretmeyenin elinden o nimet alınır. Nimete şükreden ve devlet yanında olanlar da vardır. Felaketler umumidir. İyi ve kötü diye ayırmaz. Bir kavim ahlaksızlığı sebebiyle toptan yok edilmiştir. Ama bu kavmin yarısından fazlası geceleri ibadet ve zikir içinde idi. Onlar da helak oldular. Suçları, kötülerin kötülüğüne ses çıkarmamaktı. PKK'nın zulmüne ses çıkarmayan (silah ile değil) söz, yazı ve davranış ile tepki göstermeyenler de PKK'nın zulmüne maruz kalırlar.
Kürtler Müslümandır. İslamiyeti yaşayan da yaşamayan da iman ehlidir. Ancak artık tavırlarını ortaya koysunlar. Unutmasınlar ki, küfre rıza küfürdür, zulme rıza da zulümdür. PKK'ya yardım edenler ya da Allah'tan değil PKK'dan korkarak sesini çıkarmayanlar dolaylı olarak PKK zulmüne ortak olurlar.
Mason ve Bektaşi olan bir Osmanlı paşasının torunu bir yazar ve Sabetay kökenli bazı yazarlar PKK'yı destekledikleri gibi silah bırakmamasını ve Suriye'nin kuzeyinde Kürdistan kurulmasını savunmaktadır. Türkiye'de bu yaptıklarını başka ülkede yapsalar vatana ihanet suçu ile ceza alırlardı.
Şehit edilen asker, polis, korucu ve sivilleri katleden PKK'ya destek veren kişiler mahşerde PKK'lılar bu kişilerin katili olarak hesaba çekilirken; bunlar da bu kişilerin katili olarak yargılanacaktır. Çünkü "Zulme rıza zulümdür."
Yakılan tır, kamyon, otomobil, iş yeri vesaire suçlusu olan PKK ile birlikte PKK'yı destekleyenler de hesap verecektir. Allahü tealanın affı sonsuzdur. Af kapısı asla kapanmaz, devamlı açıktır. Ama kul affetmedikçe, Allahü teala affetmez. Kul hakkı son derece tehlikelidir.
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
587611 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/m-necati-ozfatura/587611.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT