BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Koalisyon neden olmadı?

M. Necati Özfatura
Facebook
CHP ve MHP koalisyon görüşmelerinde AK Partiyi yıkmak istediler. CHP imam hatiplilerin orta kısmının kaldırılması ve din derslerinin mecburi olmasının seçmeli ders olmasında ısrar etti. Ayrıca rotasyon hükümeti istedi. Bunun manası "AK Parti iktidarı 13 yıl içinde tahripler yaptı. Bunu kabul edin ve bu tahribatı tamir edelim" demektir.
Dış politikada ise istedikleri; Türkiye sadece Avrupa Birliğinin dış politikasına entegre olacak. Suriye, Irak, Filistin, Bosna, Türkmenler, Azerbaycan, Somali ve diğerleri Türkiye'yi ilgilendirmez olmuştur. CHP sadece kendini akıllı karşısındakileri de geri zekâlı görmektedir.
Tabii CHP'nin bu dayatmalarını AK Parti kabul etmedi. Zaten bunları kabul etse idi AK Parti tabela partisine dönüşürdü... 
MHP'ye gelince... MHP'nin tavrını kendi milletvekilleri dahi anlamış değildir! MHP'nin erken seçime karşı oluşunun sebebi oy kaybedeceğini bildiği içindir. Bu yüzden CHP ile AK Parti koalisyonunda ısrar etmiş, böylece AK Parti'den kopan oyların MHP'ye akacağını öngörmüştü.
Bazı TV kanallarında MHP'ye son derece ağır tenkitler yapılıyor. "Bundan sonra asla milliyetçiyim demesinler" diye. 
CHP ve bilhassa MHP koalisyon karnesinden sınıfta kalmıştır. Bu saatten sonra Türkiye'nin yararına oldukları konusunda kamuoyunu ikna etmeleri çok zordur.
İçeride ve dışarıdaki bazı medya kan ve terör medyasıdır. Silahlı kuvvetler terörün karşısındadır. Medyanın çoğu ise terörden yanadır. Ülkede ekonomik kriz çıkarmak için bir algı meydana getirmek isteyenler (hainler) sahnededir.
ABD, Irak'ı işgal etmeden önce çıkarma gemileri ile 20 televizyon kanalını Irak'a getirmiş, hazırlıklarını yapmış idi. Medya hazırız dediği anda, Amerikan askeri işgale başladı. Yeri gelmişken söyleyeyim; aynı durum Gezi olayları patlak vermeden hemen önce normalden çok daha fazla yabancı televizyon kanalının canlı yayın araçları Taksim'e getirilmişti. Bu bir algı operasyonudur.
Ben teğmen iken, askerî mühimmatın birçoğu ABD yardımı idi. Oysa şimdilerde Türkiye savunma sanayiinin yıllık cirosu 5 milyar doları geçmiştir. Dış ülkelere ihracat ise 2 milyar doları bulmuştur. Kısacası savaş gemisinden tanka, insansız hava aracından füzeye kadar çok sayıda ihtiyaç (yüzde 70'e yakın) Türkiye'de imal edilmektedir. Savunma sanayiimizde en az yüz firma görev almaktadır.
Bu bir başarıdır. Ve bu başarı emperyalist güçlerin hazmedebileceği bir başarı değildir!..
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
587694 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/m-necati-ozfatura/587694.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT