BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Haddinizi bileceksiniz…

Prof. Dr. Mehmet Şahin
Facebook
Kim olursanız olun, hangi görevi yaparsanız yapın konu şehit yakını ve gazilerimiz olunca haddinizi bileceksiniz!
Onlara yüzünüzü ekşitemezsiniz!
Saygısızlık yapamazsınız!
Varlığınızı onlara borçlusunuz.
Edepsizlik aklınıza bile gelmesin…
Şehit yakınlarımız ve gazilerimiz öyle önüne gelen hadsizin ayar vereceği, haklarında ulu orta konuşacağı kişiler değillerdir.
Milleti ve devleti için hayatlarını ortaya koyan şehitlerimizin yakınları ve gazilerimiz, bu dünya var olduğu müddetçe saygıyla anılıp hürmet göreceklerdir.
Bu böyle biline.
Onlara dil uzatan, burun büken, hafife alıcı tavırlar sergileyenler ise en hafif tabirle insanlığını kaybetmiş mankurtlardır.
Bizler, şehitlerimizin aziz hatıralarına, yakınlarına ve gazilerimize saygı ve hürmet beklerken haddini bilmez, insanlıktan çıkmış, bu milletin ve toprağın en ufak bir özelliğini bünyesinde barındırmayan bazı mankurtlar utanmadan sıkılmadan bu ülke için varlığını ortaya koymuş değerlerimize ağza alınmayacak küfürler edebiliyor.
Siz mankurtlar;
Bu haddi, bu hakkı nereden buluyorsunuz?
Bu cesareti nereden alıyorsunuz?
Dayandığınız yer neresi?
Alçaklığın sınırını mı denemeye çalışıyorsunuz?
Utanmazlık perdesini mi yırttınız?
Dünyanın hiçbir ülkesinde milleti ve ülkesi için varlığını ortaya koymuş insanlara ve onların yakınlarına karşı hadsiz ve alçakça tavır sergilenemez ve söz söylenemez.
Maalesef ülkemizde bu hadsizlik sıradanlaşmaya hatta daha da ileri düzeye taşınmaya başlandı.
En son İyi Parti Milletvekili ve Grup Başkan Vekili Lütfü Türkkan, Genel Başkanları Meral Akşener ile katıldığı Bingöl ziyaretinde şehit abisi Tahir Gümren’e ağza alınmayacak küfürler etti.
Geçenlerde “HDP’yi şeytanlaştırıyorlar” diyerek HDP’yi aklamaya, şirin göstermeye çalışan milliyetçi geçmişe sahip olduğunu iddia eden milletvekili sıfatı kazanmış İyi Parti Grup Başkan Vekili Lütfü Türkkan milletin içinde bir şehit yakınına hadsizce küfredecek kadar cesareti kendinde bulmuştur.
 
Kim bu Türkkan’ın küfrettiği Tahir Gürmen?
 
1997 yılında, 17 yaşındaki kardeşi İsa, Bingöl’de PKK terör örgütü ile girdiği çatışmada havan topu ile şehit edilmiştir. Abisi Tahir Gürmen şehit olan kardeşinin günlerce ayaklarını aramış…
Şimdi kalkmış hadsizin biri ayakları öpülesi birinin en kutsallarına küfredebiliyor.
Yaptığı affedilmez hata için şehit yakınından, ailesinden, milletten özür dilemesi ve utanması gerekirken bir de kalkmış şehit yakınını provokatörlük yapmakla suçluyor.
Küfürden sonra yaptığı açıklamadan anlaşıldığı üzere, Lütfü Türkkan hâlâ mecliste kalmaya, vekillik yapmaya, siyasette olmaya devam etme niyetinde.
Kendisi gereken adımı atmayacağına göre, iş şahsın partisi İyi Parti’nin yönetimine düşüyor.
Kurulduğu günden beri vatan millet hassasiyeti taşıdıklarını, milliyetçi ve mukaddesatçı bir müktesebattan geldiklerini, şehit ve gaziler konusunda tavizsiz olduklarını belirten partinin yönetiminden beklenen Lütfü Türkkan’a gereken cevabın verilmesidir.
Yok biz bunu taşırız diyorlarsa diyecek bir şey yok demektir.
Hayrını görsünler…
HDP ile yürütülen iş birliği sürecinde belki lazım olabilir…
 
TBMM adım atacak mı?
 
Şehit yakınına ağza alınmayacak küfürler eden birinin Gazi Meclis’te üye olarak varlığını sürdürmesi milletin vicdanını yaralar.
Kendisi aldırmayabilir.
Partisi hareket etmeyebilir.
Böyle biri “Ben vekilim ve işime devam edeceğim” dese bile Gazi Meclis üzerine düşeni yapmalıdır.
Şehitlik ve gazilik bazı hadsizlerin zaman zaman söylediği gibi “Edebiyat” meselesi değildir.
“Ebediyet” meselesidir.
Şehit yakınları ve gazilerimizin yanında hangi sıfatı taşırsanız taşıyın, yerinizin bir adım geride olduğunu bilmelisiniz…
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
621378 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/prof-dr-mehmet-sahin/621378.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT