BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Tek adam!

Süleyman Özışık
Facebook
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a "Tek adam" diyen koroya, AK Parti'den ayrılan isimler de katıldı.
"Bütün kararları Recep Tayyip Erdoğan alıyordu, biz de ona uymak zorunda kalıyorduk" diyorlar.
Kılavuzları, siyaset fukarası Kemal Kılıçdaroğlu olmuş düşünebiliyor musunuz?
Kemal Kılıçdaroğlu'nun yıllardır "Diktatör" diyerek, "Tek adam" diyerek ne kazanıp ne kaybettiğini hesaplayamayacak kadar zelil hâle düşmüşler.
Erdoğan'a "Tek adam" derken, PKK'nın siyasi ayağı olan HDP'ye kongre vesilesiyle tebrik mesajları gönderecek kadar sefil hâle gelmişler.
CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu'na azıcık yaklaşanların aynı dili kullanması, bir anda Erdoğan düşmanı olması ve HDP hayranına dönüşmesi tesadüf olmasa gerek. 
Zannediyorlar ki "Tek adam" dediklerinde Erdoğan'a gönül vermiş milyonlar etkilenecek ve kendilerine yönelecek. 
Zannediyorlar ki AK Partililer, "Erdoğan gerçekten diktatör gibi tek adam" diye utanacak ve Cumhurbaşkanı'na sırtını dönecek.
Oysa birazcık siyasi zekâ taşıyan herkes, AK Parti'ye ve Erdoğan'a gönül verenlerin, "Tek adam" söylemiyle gurur duyduğunu görür ve anlar. 
Evet, evet yanlış duymadınız!
AK Partililer Erdoğan'ın "Tek adam" olduğunu sonuna kadar kabul ediyor. Bu kabullenişin nasıl olduğunu tek tek anlatayım.
Bu ülkede sadece ama sadece şiir okuduğu için hapse atılan tek bir adam vardı.
Adı Recep Tayyip Erdoğan'dı...
Bu ülkede birilerinin "Muhtar bile olamaz" diyerek aşağılamaya çalıştığı “tek adam” vardı. 
Adı Recep Tayyip Erdoğan'dı...
Türk milletinin hapishane hücresinden çıkarıp önce Başkanlık, sonra Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturttuğu “tek adam” oldu.
O adamın adı Recep Tayyip Erdoğan...
Yönetimde bulunduğu 18 yıllık dönemde Türkiye'ye doğudan batıya, güneyden kuzeye varıncaya kadar çağ atlatan "tek adam" oldu Recep Tayyip Erdoğan.
Batık olan ülkeyi düzlüğe çıkaran “tek adam” oldu Recep Tayyip Erdoğan..
Kara yoluyla, demir yoluyla ve hava yoluyla ve savunma sanayisi ile Türkiye'yi şaha kaldıran “tek adam” oldu Recep Tayyip Erdoğan.
Yerin altından tren, denizin altından araba geçiren ve buna rağmen birilerinin küfrüne ve hakaretine maruz kalan “tek adam” oldu Recep Tayyip Erdoğan...
Dahası...
Zalimin zulmüne karşı duran, hainin karşısına dimdik dikilen “tek adam” oldu Recep Tayyip Erdoğan...
PKK'lı teröristlere aman vermeyen, PKK terörünü bu topraklardan kazımak için denenebilecek her yolu deneyen “tek adam” oldu Recep Tayyip Erdoğan...
FETÖ hainlerinin darbesine karşı “Bizler ölümüne, ölümüne" diyen ve ölüm üzerine çığlıklar ata ata gelirken iradesi ve cesaretiyle ölüme gidebilen “tek adam” oldu Recep Tayyip Erdoğan...
Dünyanın barbar ülkelerini yönetenlerin karşısında el pençe divan durmayan “tek adam” oldu Recep Tayyip Erdoğan. "Dünya beşten büyüktür" diyebilen, "Dünya sırtını dönse bile biz Filistin'e, Gazze'ye sırtımızı dönmeyiz" diye haykıran, nerede bir mazlum var ise onun yardımına koşan, nerede bir zalim var ise onun üzerine parmak sallayan “tek adam” oldu Recep Tayyip Erdoğan.
ABD Başkanı'nın, "Büyük lider" dediği, arkasından konuşan Almanya, Fransa, İngiltere gibi ülke liderlerinin karşılarında gördüklerinde apışıp kaldığı “tek adam” oldu Recep Tayyip Erdoğan.
Yerküre üzerinde yaşayan tüm dünya mazlumlarının işaret parmağıyla ve "umut" olarak gösterdiği, gittiği İslam ülkelerinde dualarla, nidalarla, tekbirlerle ve tebriklerle karşıladığı “tek adam” oldu Recep Tayyip Erdoğan.
Gittiği herhangi bir Avrupa ülkesinde bile binlerce Türk vatandaşı tarafından coşku ve gözyaşıyla karşılanan “tek adam” oldu Recep Tayyip Erdoğan...
Özetle...
İçinizden böyle bir adam çıkaramadığınız için “tek adam” oldu Recep Tayyip Erdoğan...
Keşke içinizden bir iki adam gibi adam çıkarsaydınız da bu işleri yapan “tek adam” olmasaydı Recep Tayyip Erdoğan...
Ve kabul edin...
Size eyvallahı olmadığı için, size boyun bükmediği için, ayaklanmalarınıza, darbe girişimlerinize geçit vermediği için ve "Solcu" olmadığı için ondan nefret ediyorsunuz.
Karşınıza çıkan, ama Erdoğan'ın çeyreğinin çeyreği kadar değeri olmayan isimlere "kurtarıcı" diyerek sarılmanız bu yüzden. Bırakın devlet yönetmeyi, iki koyunu bile güdemeyecek adamlara tapınmanız bu yüzden.
Sırf Erdoğan nefreti, Erdoğan inadı yüzünden...
Aradaki fark da bu zaten...
Siz bir inat için basiretsiz ve ehliyetsiz insanlara oy verirken, Erdoğan sevdalıları inadına değil, liderine inandığı için oy veriyor.
Ve göreceksiniz...
Bu şarkı burada bitmeyecek.
Bu millet, inandığı tek adamı 2023'te bir kez daha en tepeye koyacak. Hem de bugünden çok daha güçlü şekilde...
Çünkü sizin onun karşısına koyacak tek bir adamınız dahi yok. Çünkü bu ülkeyi hâlâ yönetme kumaşına sahip tek adam var.
O adamın adı Recep Tayyip Erdoğan!
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
612398 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/suleyman-ozisik/612398.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT