BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

AK Parti seçimle ya da başka türlü iktidarda kalacak!

Süleyman Özışık
Facebook
Günlerdir bıkmadan usanmadan CHP'lilerin ağızlarından çıkan şu darbe imalı konuşmaları tartışıyoruz.
Biz bir yanda...
Onlar diğer yanda...
Biz, "Hükûmeti seçimle veya başka bir yöntemle indireceğiz" diyorsanız, "Başka bir yöntem" dediğiniz şeyin tarifini yapın diyoruz.
Onlar meselenin derinine girmeden, bu soruya cevap vermeden, "Efendim ne alakası var. AK Parti darbe söylentileri çıkararak seçmenini konsolide etmenin yollarını arıyor" diyor.
Ve yine biz, "Saray rejimini değiştirecek, saraydakini indireceğiz" diyorsanız.
"Seçim olmadan saray rejimini nasıl değiştireceğinizi, saraydakini nasıl indireceğinizi bize açık açık söyleyin" diye soruyoruz.
Onlar yine, "Efendim ne alakası var, biz demokrasiye bağlıyız, darbelerin karşısındayız" diyerek yüzeysel açıklamalar yapmakla yetiniyor.
Anlaşılan tartışma bu şekliyle nihayet bulmayacak. O zaman gelin tartışmayı başka bir noktadan ele alalım.
Mesela diyelim ki...
Canan Kaftancıoğlu, "İktidarı seçimle veya seçimle olmasa bile başka bir yolla göndereceğiz" şeklinde bir cümleyi hiç ağzına almamış, hiç kullanmamış olsun.
Ve mesela diyelim ki...
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş çıksın, "AK Parti seçimle veya seçimle olmasa bile başka yollarla iktidarda kalmaya devam edecek" diye bir cümle kursun.
Tamam mı?
Tamam!
Şimdi gelin bu konuşmanın ne anlama geldiğini hep beraber muhalefet partisinin başındaki kişiye ve onun kurmaylarına soralım.
"Bu sözler sizde nasıl bir çağrışım uyandırıyor?" diyelim.
Hatta...
Aynı soruyu, günlerdir köşelerinde bu konuyu işleyen yazarlara, ekranlarında tartıştıran televizyonculara da soralım.
"Siz bir haberci olarak bu sözü AK Partili herhangi bir kurmaydan duymuş olsaydınız, nasıl yorumlardınız?" diye soralım.
Cevapları nasıl olurdu sizce?
Ya da bu soruya verecek bir cevapları olabilir miydi?
Hiç sanmıyorum.
Ha, birileri kurnazlık yapıp, "Efendim iktidarın elinde asker ve polis gücü var ama muhalefetin elinde bu güç yok. Onun için iktidarın söylediği darbe tehdidi olur, muhalefetin söylediği darbe tehdidi olmaz" diyebilir.
Böyle mi gerçekten?
Bu soruya cevap bulmak istiyorsanız, son birkaç seçimde askerlerin oy kullandığı lojmanlardan, özellikle üst düzey askerlerin bulunduğu lojmanlardaki sandıklardan çıkan seçim sonuçlarını araştırın.
Ne dediğimi çok daha iyi anlarsınız!
“CHP’ye oy veren askerlerin tamamı darbeci mi yani?”
Bu soruyu sorabilirsiniz ki hakkınızdır sormak. Ben de böyle olduğunu düşünmüyorum. Yani CHP’ye oy veren her asker darbecidir demem, bu sınırı, bu hududu aşmam.
Ama CHP’li olmayıp CHP’li gibi görünen, yani CHP’li kamuflajına saklanan bazı FETÖ’cüler olduğuna, bunların sayısının da bir hayli fazla olduğuna bahse girerim!
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
613566 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/suleyman-ozisik/613566.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT