Serhat Oğuz kimdir, aslen nereli? AK Parti Kahramankazan Belediye Başkan Adayı Serhat Oğuz'un Kahramankazan vaatleri

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
Serhat Oğuz kimdir, aslen nereli? AK Parti Kahramankazan Belediye Başkan Adayı Serhat Oğuz'un Kahramankazan vaatleri

Biyografi Haberleri  / Türkiye Gazetesi

AK Parti Kahramankazan Belediye Başkan Adayı Serhat Oğuz kimdir? Serhat Oğuz kaç yaşında, nereli? Serhat Oğuz’un mevcut mesleği nedir, evli mi? Serhat Oğuz’un vaatleri nedir? AK Parti Kahramankazan Belediye Başkan Adayı Serhat Oğuz’un hayatı ve biyografisi

AK Parti Kahramankazan Belediye Başkan Adayı Serhat Oğuz’un hayatı ve biyografisi araştırılıyor. 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde aday olan Serhat Oğuz Kahramankazanlı mı, kimdir? Serhat Oğuz nereli, kaç yaşında?

SERHAT OĞUZ KİMDİR?

1976 yılında Ankara Kahramankazan’da dünyaya geldi. Babası Kahramankazan’ın Yayalar, annesi de Yakupderviş Köyü’ndendir.  Gazi Üniversitesi Kırşehir Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümünü 1998 yılında bitirdi.  Üniversite hayatında 3 yıl Milli Gençlik Vakfı Kırşehir Öğrenci Başkanlığı görevini yürüttü. 1998’de Hatay’a edebiyat öğretmeni olarak atandı. Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Türk Edebiyatı Anabilim Dalında Yüksek Lisansını yaptı. Halen Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda  birincilikle kazandığı Yeni Türk Edebiyatı doktorasına devam etmektedir.

Askerliğini, 2002-2003 yılları arasında Jandarma Genel Komutanlığı’nda Yedek Subay olarak tamamladı.  Askerlik dönüşü, Kahramankazan’da pek çok okulda Edebiyat öğretmenliği görevini yapan Serhat Oğuz, 2013-2014 yılları arasında Kahramankazan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Şube Müdürü olarak görevlendirildi. 2014’te Kahramankazan Mustafa Hakan Güvençer Fen Lisesi’ne Okul Müdürü olarak atandı. 2016’dan beri Kahramankazan İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak çalışmakta iken 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde AK Parti Kahramankazan Belediye Başkan adayı olabilmek için görevinden ayrıldı.

2005 yılında Eğitim-Bir Sen Kahramankazan teşkilatını kurdu ve İlçe Başkanı olarak aralıksız 7 sene görev yaptı. Akabinde, öğrencilerin hem akademik hem de sosyal ve kültürel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla, bir grup öğretmen, din görevlisi, esnaf, memur ve yöneticiyle birlikte İlim Yayma Cemiyeti’nin Kahramankazan Şubesini kurdu, 16 Ocak 2017 tarihine kadar da Kurucu Şube Başkanı olarak görev yaptı. Halen yönetim kurulu üyesidir.

Kahramankazan’da “Sesli Düşünme Platformu” adıyla bir sivil toplum örgütlenmesine öncülük etti. Bu platformun farklı zamanlarda düzenlediği 3 ayrı forumda;
1- Kazan’da Eğitimin Sorunları ve Çözüm Önerileri
2-  Şehirleşme ve Kazan
3-  Kazan’da Sivil Toplum Kuruluşlarının Önemi
konularında Kazan halkına yönelik sunumlar yaptı. 

2001, 2002 yıllarında bir grup arkadaşıyla birlikte “Kazan Kent” adıyla yerel bir gazete çıkardılar. Gerek Kahramankazan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü dergilerinin, gerekse Kahramankazan Belediyesi tarafından bastırılan bazı eserlerin hazırlanmasında görev aldı. En son, “Kazanlı Şehitlerimiz ve Gazilerimiz (1877-2012)” adlı kitabı yayıma hazır hale getirdi.  Ayrıca bir komisyon marifetiyle Milli Eğitim Sisteminin Çözümünde Okul Odaklı Eğitim kitabını hazırladı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü döneminde hayata geçirdiği projelerden dolayı dönemin Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından “Eğitimde Yenilikçiler” ödülüne layık görüldü. Çeşitli yerel ve ulusal dergilerde, haber-kültür sitelerinde şiirler ve köşe yazıları yazmaya devam etmektedir.

Son olarak SEBİLÜRREŞAD’ın Ekim-Kasım 2018 sayılarında, “Okul Odaklı Eğitim” yazı dizisi yayımlandı. 2013 yılında Ümraniye Belediyesi tarafından düzenlenen ve 9600 şiirin katıldığı yarışmada Türkiye üçüncüsü oldu, dönemin Kültür Bakanı Sayın Ömer Çelik tarafından plaket ve takdir belgesi ile ödüllendirildi.

Türkiye genelinde, “Mesleğinde Fark Oluşturan” 204 öğretmenden biri seçilerek, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 24 Kasım 2014’teki resepsiyonuna davet edildi.

Serhat Oğuz, Anasınıfı Öğretmeni Nergiz Oğuz ile evlidir. Mehmet Akif, Fatih Bayram ve Ömer Faruk isimli üç evladı vardır. 31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerinde seçildiği Kahramankazan Belediye Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

SERHAT OĞUZ'UN VAATLERİ

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramankazan İlçe Başkanlığı’na giderek, “Cumhur ittifakı olarak, Yeniden Ankara, daha Güçlü Kahramankazan diyerek, birlik ve beraberlik içerisinde yeni bir zafer için samimiyetle çalışmaya devam…” diyen ve yapmış olduğu toplantılarda “Vatanına, alnının akıyla ve emeğiyle yıllarca hizmet etmiş bir işçinin evladı olarak; bugün itibariyle Belediyemiz bünyesinde çalışan işçi kardeşlerimizin maaşına %77, özlük haklarına %153 zam yaptığımızı bildirmekten gurur duyuyorum. Böylelikle işçi kardeşlerimizin en düşük aylık maaşı yan ve ek ödemeler hariç 25.037 TL olmuştur. Emeğiyle, alın teriyle, onuruyla Kahramankazan’ımıza değer katan her bir mesai arkadaşıma, hayırlı ve bereketli olsun inşallah. Kahramankazan için ‘Bir’iz Kahramankazan Biz’iz…” diyen Serhat Oğuz Kahramankazan için çalışan Ankara için, ülkesi için çok çalışan ve herkesin sorununa isteğine cevap verip, gençleri teknolojiyle buluşturacağını de dile getirmiştir. 

Düzenleyen:  - Biyografi
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...