İngiltere’de enerji şirketi BP ve Tesco Alliance'ın TIR şoförlerin eksikliği nedeniyle ülkede çok sayıda petrol istasyonunun kapatılacağını duyurmuştu. Açıklamanın ardından büyüyen akaryakıt krizi benzin istasyonlarından uzun kuyruklara sebep olmuştu. Aynı sebepten dolayı marketlerde taze sebze ve meyve, su, kuru gıda ve et reyonlarının boş kaldığı görüldü.

YAKIT SORUNU DEVAM EDİYOR

Ülkedeki Petrol Perakendecileri Birliği'nden yapılan açıklamada, geçen hafta akaryakıt istasyonlarında panik alımlarının azalmasıyla yakıt sorununun hafiflemeye başladığı ancak ülkedeki bazı bölgelerde yakıt sorunun devam edebileceği bildirildi.

300 YABANCI AĞIR SÜRÜCÜ ÇALIŞACAK

İngiliz hükümeti akaryakıt krizini sonlandırmak için silahlı kuvvetler personelinin, pazartesiden itibaren benzin istasyonlarına akaryakıt taşımaya başlayacağını açıklarken, yaklaşık 300 yabancı ağır araç sürücüsünün mart sonuna kadar ülkede çalışabileceğini açıkladı.

GEÇİCİ DESTEK SAĞLAYACAKLAR

Akaryakıt krizi gıda sektörünü de vurdu. İngiltere’nin başkenti Londra’da çoğu marketin rafları boşaldı. Hükümetten gelen açıklamaya göre, 100'ü şoför olmak üzere yaklaşık 200 asker, istasyonlar üzerindeki baskıyı hafifletmek için "geçici" destek sağlayacak.

Marketlerde raflar boşaldı 

İngiltere'de aşısız bakımevi çalışanlarına 'başka iş bakın' uyarısı İngiltere'de aşısız bakımevi çalışanlarına 'başka iş bakın' uyarısı İngiltere'de vakalar hızla yükselişe geçerken Sağlık Bakanı Sajid Javid, Covid aşısı yaptırmayan bakımevi çalışanlarına kapıyı gösterdi. Javid, çalışanlara “Dışarı çıkıp başka bir iş bakın” dedi.

İngiltere'de akaryakıt krizi büyüyor: Askerler devreye sokuldu! İngiltere'de akaryakıt krizi büyüyor: Askerler devreye sokuldu! İngiliz Hükümeti, akaryakıt krizinin çözümü için askerleri devreye soktu. Hükümet, pazartesiden itibaren 200 askerin istasyonlarda geçici olarak görevlendirileceğini duyurdu. Görevli askerlerin yanı sıra 300 yabancı akaryakıt tankeri sürücüsü de mart ayının sonuna kadar göreve başlayacak.

İngiltere'de çarpıcı araştırma: Covid ve grip aşılarını birlikte yaptırmak güvenli İngiltere'de çarpıcı araştırma: Covid ve grip aşılarını birlikte yaptırmak güvenli İngiltere’de 700 bilim insanından oluşan geniş çaplı araştırmada, bir seferde hem Covid aşısı hem de grip aşısı yapılmasının sağlık açısından güvenli olduğu tespit edildi.