Ukrayna’da halkı Covid-19 aşısı yaptırmaya teşvik etmek amacıyla para ödülü verileceği duyuruldu. Sosyal medya hesaplarından halka seslenen Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, iki doz korona virüs aşısını olup yeşil aşı kartını alan vatandaşlara "Diya" uygulaması üzerinden bin grivna (yaklaşık 380 TL) para ödülü dağıtılacağını açıkladı. Zelenskiy, 19 Aralık’tan itibaren başlayacak programa şu an 3 milyar grivna (yaklaşık 1 milyar 200 milyon TL) ödenek ayrıldığını ve yılbaşından sonra da aynı miktarda ödeneğin söz konusu programa ayrılacağını bildirdi.

BELİRLİ YERLERDE KULLANILACAK

Dağıtılacak olan para ödülü, sadece spor salonlarında, sinema salonlarında ya da ülke içi seyahatlerde kullanılabilecek. Pandemide zarar gören söz konusu sektörlerin maddi zararlarının bir kısmının bu şekilde karşılanması amaçlanıyor.

Ukrayna'da günlük Covid-19 vaka sayı rekor kırdı Ukrayna'da günlük Covid-19 vaka sayı rekor kırdı Ukrayna'da Covid-19 salgınında son 24 saatte 27 bin 377 yeni vaka tespit edilmesiyle günlük en yüksek vaka sayısına ulaşıldı.

Ukrayna'da günlük en yüksek ölüm sayısı görüldü Ukrayna'da günlük en yüksek ölüm sayısı görüldü Ukrayna'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında son 24 saatte ölü sayısı 734 ile günlük en yüksek seviye görüldü.