Kenya’nın Kitui kasabasında cumartesi günü yaşanan kazada hayatını kaybedenlerin sayısı arttı. Enziu Nehri’ni geçmek isteyen yolcu otobüsünün devrildiği kazada ölü sayısı 32'ye yükseldi. Kenya’nın Kitui kasabasında cumartesi günü Enziu Nehri’ni geçmek isteyen bir yolcu otobüsü devrildi. İlk belirlemelere göre 20 kişinin hayatını kaybettiği kazada, dün 9 kişinin daha cansız bedenine ulaşıldığı ve toplam can kaybı sayının da 32’ye yükseldiği bildirildi. 


İlk belirlemelere göre 20 kişinin hayatını kaybettiği kazada, dün 9 kişinin daha cansız bedenine ulaşıldığı ve toplam can kaybı sayının da 32’ye yükseldiği bildirildi. 

Kitui Valisi Charity Ngilu dün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Otobüsün enkazı nehirden tamamen çıkarıldı. Bugün 9 kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı ve toplam can kaybı sayısı 32’ye yükseldi. Nehir yatağında hiçbir cansız bedenin kalmaması için kurtarma çalışmalarına yarın devam edilecek” ifadelerine yer verdi.

Kenya’da cezaevinden kaçan 'vampir seri katil' linç edildi Kenya’da cezaevinden kaçan 'vampir seri katil' linç edildi Kenya’da 10’dan fazla çocuğu öldürerek bazı çocukların kanlarını içen seri katil Masten Wanjala tutulduğu cezaevinden kaçtı. Ailesinin evine saklanırken yakalanan Wanjala bölge halkı tarafından dövülerek öldürüldü.
Kenya'da askeri helikopter düştü: 17 ölü Kenya'da askeri helikopter düştü: 17 ölü Kenya'nın başkenti Nairobi'de eğitim için havalanan askeri helikopterin düşmesi sonucu 17 kişi hayatını kaybetti.