Fransa, Doğu Akdeniz'e helikopter gemisi yolluyor

Dünya  |Editör : Sevda Altunbaş
Yayın Tarihi: - Güncelleme Tarihi:

Fransa, 44 gündür topyekün abluka altında olan Gazze'dekilere tıbbi yardım sağlamak için helikopter gemisi Dixmude'nu Doğu Akdeniz'e gönderileceği açıkladı.

Fransa, Doğu Akdeniz'e helikopter gemisi yolluyor

Fransa Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Gazze Şeridi’ndeki Filistinlilere tıbbi yardım sağlamak amacıyla helikopter gemisi Dixmude’nun Doğu Akdeniz'e gönderileceği duyuruldu. Geminin hafta başında yola çıkacağı ve önümüzdeki günlerde Mısır'a varacağı belirtildi. Açıklamada 10 tondan fazla tıbbi malzeme taşıyan bir uçak gönderileceği de yer aldı. Fransa’nın 23 ve 30 Kasım tarihlerinde Avrupa Birliği’nin Gazze Şeridi’ne tıbbi yardım sağlamak üzere düzenleyeceği uçuşlara katkıda bulunacağı da aktarıldı. 

ÇOCUKLARI TAHLİYE ETMEK İÇİN ASKERİ UÇAK GÖNDERECEKLER

Fransa’nın Gazze Şeridi'nden acil bakıma ihtiyaç duyan yaralı ve hasta çocukları tahliye etmek üzere sivil ve askeri uçakları da bölgeye göndereceği belirtildi.

AY BAŞINDAN BU YANA FRANSIZ UÇAKLARI GAZZE İÇİN 54 TON YARDIM TAŞIDI

Fransa, geçtiğimiz haftalarda Gazzelilere tıbbi yardım sağlamak için yaklaşık 60 yatağı ve iki operasyon bloğu bulunan Tonnerre adlı helikopter gemisini Doğu Akdeniz’e konuşlandırmıştı. Bu ayın başlarında Fransız uçakları, Mısır üzerinden Gazze Şeridi’ne 54 ton insan yardım ulaştırdı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...