Gazze'de direniş sürüyor! Ebu Ubeyde duyurdu: 60 İsrail askeri aracı imha edildi

İsrail-Hamas arasında 7 Ekim'de başlayan çatışmalar son sürat devam ediyor. Gazze'yi abluka altına alarak bomba yağdıran İsrail güçleri, şehre girdiğinde Hamas güçlerinin güçlü direnişiyle karşılaştı. Hamas'ın askeri kanası El Kassam Tugayları'nın sözcüsü Ebu Ubeyde son 72 saat içide 60 İsrail zırhlısının imha edildiğini duyurdu.

- Güncelleme Tarihi:
Dünya|Editör: Şeyda Karaca

Gazze'de İsrail'in kanlı saldırıları sürerken, şehri karadan da kuşatan işgal ordusuna karşı Hamas'ın direnişi sürüyor.

Ebu Ubeyde, Katar merkezli Al Jazeera televizyonunda yayımlanan ses kaydında, Gazze şehir merkezi ekseninde İsrail ordusu ile yaşanan çatışmalara son durumu aktardı.

"60 İSRAİL ZIRHLISI İMHA EDİLDİ"

Kassam Sözcüsü, "Son 72 saatte 10'u personel taşıyıcı olmak üzere Siyonistlere ait 60 askeri aracı imha ettik. Mücahitlerimiz düşman askerlerinin çığlıklarını ve yardım çağrılarını duydu." dedi.

Gazze şehrinin güneybatısındaki İsrail ordusuna bağlı piyade kuvvetlerine cumartesi günü pusu kurduklarını aktaran Ebu Ubeyde, Gazze'nin kuzeyindeki Tevam bölgesinde de zırhlı bir personel taşıyıcıyı hedef alarak imha ettiklerini açıkladı.

"7 İSRAİL ASKERİ ÖLDÜRÜLDÜ"

Ebu Ubeyde, Kassam mensuplarının bir zırhlı personel taşıyıcıyı hedef alması sonucu en az 7 İsrail askerinin öldürüldüğünü aktardı.

HASTANE SALDIRISINA KARŞILIK VERİLDİ

Kassam Sözcüsü, İsrail güçleri tarafından işgal edilen ve hizmet dışı kalan Rantisi Hastanesi’nde de İsrail ordu güçleriyle çatışmalara girdiklerine işaret ederek, “Elit birliklerden 25 mücahit, pazar günü öğleden sonra Rantisi Hastanesi’ndeki düşman güçlerini hedef alan seri saldırılar düzenledi.” diye konuştu.

Hastanenin yakınındaki zırhlı personel taşıyıcıdan inen 4 İsrail askerinin Kassam mensuplarınca “sıfır mesafeden” hedef alınarak öldürüldüğünü kaydeden Ebu Ubeyde, "Çatışmalarda bir Kassam mensubu da şehit oldu." ifadelerini kullandı.

66 İSRAİL ASKERİ ÖLDÜRÜLDÜ

İsrail ordusunun aktardığına göre, 27 Ekim'den bu yana Gazze'deki çatışmalarda öldürülen İsrail askerlerinin sayısı 66'ya çıktı.

Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...