Irak Erbil'deki petrol rafinerinde çıkan yangında alevler büyüyor

Düzenleyen: / Kaynak: Anadolu Ajansı
- Güncelleme:

Dünya Haberleri  / Anadolu Ajansı

Irak'ın Erbil bölgesindeki petrol rafinerinde başlayan yangın büyüyerek devam ediyor. Gece saatlerinde başlayan yangın, itfaiyelerin müdahalelerine rağmen uzun bir süre söndürülemedi. Yangın ekipler tarafından 20 saat süren mücadele sonrasında söndürülebildi. Yangında 8 milyon dolarlık hasar oluştu.

Irak’ın kuzeyindeki Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin (IKBY) Erbil kentinde yer alan petrol rafinerisinde dün gece yangın çıktı.

Irak Erbil'deki petrol rafinerinde çıkan yangında alevler büyüyor - 1. Resim

PETROL RAFİNERİNDEKİ YANGIN BÜYÜYOR

Erbil - Guyer yolu üzerindeki yakıt dağıtım işletmesi ve zift deposunun da yer aldığı rafineride akşam saatlerinde dev yangın meydana geldi. Çıkan yangının yakıt depolarına sıçramasını önlemek için ona yakın itfaiye müdahale etti.

Irak'ın Erbil kentinde dün gece bir petrol rafinerisinde çıkan yangın devam ediyor.

Irak Erbil'deki petrol rafinerinde çıkan yangında alevler büyüyor - 2. Resim

YANGINA PETROL TANKINDA KISA DEVRE YOL AÇTI

Dünyanın anbean takip ettiği Erbil'deki yangının sebebi henüz bilinmiyor. Can kaybının meydana gelmediği yangında birçok yakıt aracının sürücülerinin canlarını kurtarmak için olay yerinden ayrıldığı öğrenildi.

Erbil Valisi Ümit Hoşnav, yangının ilk belirlemelere göre rafinerinin içindeki tanklardan birine bağlı bir jeneratörde meydana gelen kısa devre sonucu çıktığı açıkladı.

Irak Erbil'deki petrol rafinerinde çıkan yangında alevler büyüyor - 3. Resim

20 SAATTE SÖNDÜRÜLDÜ

Dün akşam saatlerinde çıkan yangın 20 saat sonra kontrol altına alındı. Olay yerindeki çok sayıda otomobille birlikte 4 sivil savunma aracı da hasar görürken, 3 sivil savunma mensubu yaralandı, 10 sivil savunma mensubu da dumandan etkilenerek hastanede tedavi altına alındı.

8 MİLYON DOLARLIK HASAR VAR

Erbil Valisi Ümit Hoşnav, yangının 8 milyon dolarlık hasara yol açtığını belirtti. Hoşnav, "Yangının yol açtığı hasarın 8 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor" dedi. 

Düzenleyen:  - Dünya
Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...