Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

İsrail'in Refah katliamına Hamas'tan ilk tepki

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
Hamas, İsrail, Refah, Gazze, Haber

Dünya Haberleri  / Türkiye Gazetesi

İsrail dün gece, güvenli bölge diyerek insanları sürdüğü Gazze'nin Mısır sınırındaki Refah’a saldırdı. Katliamda 100’den fazla masum can verirken, Hamas'tan konuya ilişkin ilk açıklamada "Nazi işgal ordusunun bu saldırısı, halkımıza karşı yürütülen soykırım savaşının devamı olarak değerlendiriliyor" denildi.

İsrail’in, güvenli bölge olduğunu iddia ederek insanları sürdüğü Gazze’nin Mısır sınırındaki Refah kentine düzenlediği saldırılarında 100’den fazla kişinin öldüğü, yüzlerce kişinin yaralandığı bildirildi.

YETERLİ İLAÇ VE SERUM YOK

Filistin Kızılayı da İsrail saldırılarının Refah şehir merkezinde yoğunlaştığını ve saldırılarda sivillerin evlerinin de hedef alındığını duyurdu. Kuveyt Hastanesi Müdürü Suhayb el-Hıms ise hastanenin çok tehlikeli durumdaki yaralılarla dolu olduğunu, yeterli ilaç ve serum bulunmadığını ifade etti.

YAKLAŞIK 40 HAVA SALDIRISI DÜZENLENDİ

Yerel kaynaklar, savaş uçaklarının, yoğun topçu atışı ve savaş gemilerinin denizden yoğun ateşiyle eş zamanlı olarak yaklaşık 40 hava saldırısı düzenlediğini, özellikle yerinden edilmiş kişilerin barındığı çok sayıda evi ve camiyi hedef aldığını kaydetti.

İsrail'in Refah katliamına Hamas'tan ilk tepki

 HAMAS'TAN TEPKİ: SOYKIRIM YAPILIYOR

Hamas, İsrail'in Gazze'nin güneyindeki Refah'a yönelik son hava saldırılarını kınadı. Yapılan açıklamada, "Şu ana kadar yüzden fazla şehidin hayatına mal olan Nazi işgal ordusunun bu gece Refah şehrine saldırısı, Filistin halkımıza karşı yürüttüğü soykırım savaşının ve zorla yerinden etme girişimlerinin devamı olarak değerlendiriliyor.

İsrail'in Refah katliamına Hamas'tan ilk tepki

"BİDEN DA BU SALDIRIDAN SORUMLUDUR"

Netanyahu'ya dün yaktıkları yeşil ışık ve soykırım savaşını sürdürmesi için ona sağladıkları açık destek nedeniyle Refah katliamından Netanyahu hükümetiyle birlikte (ABD Başkanı Joe) Biden yönetimi de tümüyle sorumludur."

Düzenleyen:  - Dünya
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...