Rusya resmi olarak yasakladı! LGBT örgütü tasfiye edilecek

Düzenleyen: / Kaynak: Sputnik
- Güncelleme:
Rusya resmi olarak yasakladı! LGBT örgütü tasfiye edilecek

Dünya Haberleri  / Sputnik

LGBT sapkınlığına Rusya'dan büyük bir darbe geldi. Rusya Adalet Bakanlığı, LGBT ve alt birimlerini yasaklı ve tasfiye edilen örgütler listesine eklediğini duyurdu.

Avrupa başta olmak üzere Batılı ülkelerde salgın gibi yayılan LGBT sapkınlığına karşı Rusya'dan büyük bir darbe geldi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 'Aile bir erkek ile bir kadının birliğinden oluşur' sözleriyle LGBT sapkınlığına geçit verilmeyeceğini sıklıkla duyuruyordu. Rusya Adalet Bakanlığı LGBT ve alt birimlerini yasaklı ve tasfiye edilen örgütler listesine dahil edildiğini açıkladı.

SAPKIN ÖRGÜTLER TASFİYE EDİLECEK

Rusya'da yakın zamanda Yüksek Mahkeme tarafından LGBT hareketi 'aşırılık yanlısı bir örgüt' olarak kabul edilmişti. Bugün itibariyle Adalet Bakanlığı da hareketi de resmi olarak yasaklandı ve bağlantılı kuruluş ve organizasyonların tasfiye edileceği açıklandı.

Aşırılık yanlısı faaliyetlerle mücadeleye ilişkin 25 Temmuz 2002 tarihli ve 114 sayılı Federal Kanun'un 1. maddesi uyarınca, Rusya Federasyonu topraklarında faaliyet gösteren LGBT hareketinin faaliyetlerinde sosyal ve dini anlaşmazlığa teşvik de dahil olmak üzere aşırılık yanlısı eğilimin çeşitli belirtileri ve tezahürleri tespit edilmişti.

'SIRADAN İNSANLARI ETKİLEMEYECEK"

Avukat Dmitriy Agranovskiy, Rusya Yüksek Mahkemesi'nin LGBT hareketini aşırılık yanlısı olarak tanıma kararının sıradan insanların hayatını etkilemeyeceğini zira yasaklananların onlar değil, 'onları mahkeme celbi olarak kullanan düşmanca bir örgüt' olduğunu söylemişti.

Düzenleyen:  - Dünya
Kaynak: Sputnik
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Mehmet özkan 3 Mart 2024 06:59

Helal olsun rusyaya batının tüm pislik hareketlerini yasaklıyor..biz ise sadece seyretmekle kalıyoruz

Sonraki Haber Yükleniyor...