Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

YDS BAŞVURU EKRANI || 2024 YDS başvuruları ne zaman? YDS başvuruları nasıl yapılacak, ne zamana kadar devam ediyor?

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
YDS BAŞVURU EKRANI || 2024 YDS başvuruları ne zaman? YDS başvuruları nasıl yapılacak, ne zamana kadar devam ediyor?
YDS, Haber

Eğitim Haberleri  / Türkiye Gazetesi

2024 yılının ilk YDS başvuru tarihi geldi. Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı kısaca YDS başvuru işlemleri başladı. Adaylar başvurlarını ÖSYM üzerinden yapabilecek. 2024 YDS başvuruları ne zaman? YDS başvuruları nasıl yapılacak, ne zamana kadar devam edecek? YDS Başvuru Ekranı

Yabancı Dil seviyesini ölçmek için yapılan YDS sınavı Türkiye'deki üniversitelere başvuru şartlarında bulunan dil seviyesini belirlemek için yapılan bir sınavdır. Lisansüstü programlara başvuran adayların yeterli YDS puanını almış olması gerekir. Bazı kurum ve kuruluşlar işe alımlarda YDS puanını dikkate alıyor. YDS sınavına girecek adaylar için beklenen başvuru günü geldi. YDS başvuruları 2024 ne zaman? YDS başvuruları nasıl yapılacak, ne zamana kadar devam edecek? YDS Başvuru Ekranı

YDS BAŞVURULARI NE ZAMAN 2024?

ÖSYM sınav takvimine göre YDS/1 başvuruları bugün başladı. 7 Şubat 2024 tarihinde başlayan YDS başvuruları 15 Şubat 2024'te sona erecek. Geç başvuru tarihi ise 22 Şubat 2024 olarak belirlendi. 

YDS NE ZAMAN 2024?

YDS sınav tarihi yayınlanan ÖSYM takvimine göre YDS/1 24 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek. Sınava giren öğrenciler sonuçlarına 25 Nisan 2024 tarihinde erişebilecek. 

YDS NASIL BAŞVURULUR?

ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinden YDS başvuruları yapılıyor. Adaylar ais.osym.gov.tr adresi üzerinden başvuru ekranına ulaşabilir.

YDS BAŞVURU EKRANI

 

 

 

Düzenleyen:  - Eğitim
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...