Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati "Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliği ile Cumhuriyetimizin 100. yılındaki hedefimiz yeni rekorlar kırarak 300 milyar dolarları aşan ihracata ulaşmaktır" açıklamasını yaptı.

Bakan Nebati "Ülkemizde üretim, ihracat ve yatırımlar, küresel ve bölgesel tüm olumsuz gelişmelere rağmen artışını güçlü bir şekilde sürdürürken istihdam piyasasındaki olumlu görünüm de devam etmektedir" ifadelerini kullandı.

"GEREKLİ ADIMLARI İVEDİLİKLE ATIYORUZ"

Nebati "90’lı yıllarda kronik bir sorun haline gelen enflasyonu, iktidara geldiğimiz andan itibaren uyguladığımız ihtiyatlı politikalarla düşürdüğümüz gibi tekrar düşürmek için mücadelemizi kararlılıkla sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızın günlük hayatlarını etkileyen olağanüstü fiyat artışlarının alım güçlerine en az düzeyde yansıması için azami çabayı gösteriyor ve gerekli adımları ivedilikle atıyoruz" dedi.

"241.3 MİLYAR LİRA VERGİDEN VAZGEÇTİK"

Enflasyonla mücadele kapsamında vergi gelirlerinden vazgeçildiğini belirten Bakan Nebati "Enflasyonla mücadeleye katkı sağlamak amacıyla kamu olarak 2022 yılında 241,3 milyar lira vergi gelirinden vazgeçiyoruz. Turizmde toparlanma oldu, Haziran ile 19 milyon turiste ulaşmayı hedefliyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

YANGINLA MÜCADELEYE 4 MİLYAR LİRA

Bakan Nebati "55 yangın söndürme helikopterimiz,  20 uçak, 8 İHA,105 bin gönüllü var. Havadaki su kapasitemiz 302 tona çıkmış durumda. Yangınla mücadele bütçesi 4 milyar Türk Lirasıdır" dedi.

EK BÜTÇE MESAJI

Nebati "Bizler bu Ek Bütçeyle; vatandaşlarımızın hanelerinde tükettiği doğalgaz ve elektriği daha ucuza kullanabilmelerini, çiftçilerimizin, işçilerimizin, emeklilerimizin, çalışanlarımızın ve ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımızın daha fazla yanında olabilmeyi, ülkemizin büyüme ve istihdam potansiyeline katkı sağlayacak yatırımları daha hızlı tamamlayabilmeyi amaçlamaktayız" sözlerini söyledi.

Dövizde hareketlilik başladı! Merkez Bankası’nın faiz kararı öncesi dolar güne nasıl başladı? 23 Haziran 2022 dolar ne kadar oldu, euro ne kadar? Dövizde hareketlilik başladı! Merkez Bankası’nın faiz kararı öncesi dolar güne nasıl başladı? 23 Haziran 2022 dolar ne kadar oldu, euro ne kadar? Merkez Bankası’nın faiz kararı öncesi dolar kurunda yükseliş başladı. Son dönemde dövizde yaşanan hareketlilik milyonlarca kişinin gündeminde. 23 Haziran 2022 Perşembe gününde 17.35 liradan başlayan dolar fiyat dalgalanmasını sürdürüyor. Euro ise 18,34 liradan işlem görüyor. Peki Dolar ne kadar? Dolar kuru en son ne kadar oldu? 23 Haziran Perşembe dolar kaç TL, euro kaç TL?

Altın ve dolar için kritik gün! Piyasaların gözü bu haberde: Merkez Bankası faiz kararını açıklayacak (23 Haziran 2022 güncel altın fiyatları) Altın ve dolar için kritik gün! Piyasaların gözü bu haberde: Merkez Bankası faiz kararını açıklayacak (23 Haziran 2022 güncel altın fiyatları) Dolar ve altın için kritik gün. Dün ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell’ın açıklamalarının ardından piyasalarda hareketlilik başlamıştı. Bugün saat 14.00’te Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası merakla beklenen faiz kararını duyuracak. Merkez Bankası’nın kararı sonrası altın ve dolar fiyatında hareketlenme yaşanması bekleniyor. Analistler ise TCMB’nin faizleri bu ay da değiştirmesini beklemiyor. 23 Haziran 2022 Perşembe gününe altın fiyatları düşüşle başladı. Peki tam, yarım, gram ve çeyrek altın ne kadar? Altın fiyatları bugün ne kadar? Merkez Bankası’nın faiz kararı altın fiyatlarını nasıl etkiler? Çeyrek altın kaç TL? İşte 23 Haziran 2022 güncel altın fiyatları…

Son dakika: Merkez Bankası yıl sonu enflasyon tahminini açıkladı Son dakika: Merkez Bankası yıl sonu enflasyon tahminini açıkladı Son dakika haberine göre, TCMB'nin piyasa katılımcı anketi sonuçları yayımlandı. Yeni sonuçlara göre enflasyonun yıl sonunda yüzde 64,59 olması bekleniyor.