Bir zamanların favori telefon markasıydı! Nokia, çip devi Nvidia ile güçlerini birleştirdi, birlikte çalışacaklar

Düzenleyen: / Kaynak: Anadolu Ajansı
- Güncelleme:
Bir zamanların favori telefon markasıydı! Nokia, çip devi Nvidia ile güçlerini birleştirdi, birlikte çalışacaklar

Ekonomi Haberleri  / Anadolu Ajansı

Finlandiyalı telekom ekipmanı üreticisi Nokia, ABD'li çip üreticisi Nvidia ile mobil ağlarda yapay zeka çözümleri geliştirmek için birlikte çalışacaklarını açıkladı.

Nokia'dan yapılan açıklamada, şirketin yapay zekaya hazır radyo erişim ağı çözümlerinde Nvidia'nın ürettiği çipleri yazılımlarıyla birlikte kullanacağı belirtildi.

Açıklamada, "Yapay zeka, mobil operatör sektöründeki telekomünikasyon altyapısı ve hizmetlerinin manzarasını değiştirmeye hazırlanırken, bu işbirliği yenilikçi telekomünikasyon yapay zeka hizmetlerinin sunulması yoluyla tüketicilere artan değer sunmayı amaçlıyor." ifadesi kullanıldı.

Nokia'nın mobil ağlardan sorumlu başkanı Tommi Uitto, konuya ilişkin, "Bu, Nvidia ile yapay zekanın sektörümüzün geleceğinde nasıl dönüştürücü bir rol oynayabileceğini keşfedecek önemli bir işbirliğidir." değerlendirmesinde bulundu.

Bu arada, Nokia'nın hisseleri mobil şebeke sektöründe zayıflık nedeniyle son birkaç yıldır düşüş gösteriyor.

NVIDIA ABD'NİN EN BÜYÜK ÜÇÜNCÜ ŞİRKETİ OLDU

Son dönemde yapay zekâ alanında attığı adımlarla adından söz ettiren Nvidia, değerini 1,5 yılda 7 kata yakın oranda artırdı. Değer kazancıyla Nvidia, Amazon ve Alphabet'i geçerek ABD'nin en büyük üçüncü şirketi oldu.

Düzenleyen:  - Ekonomi
Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...