Çiftçilere bakanlıktan müjdeli haber! Tarımsal destek ödemeleri bugün hesaplarda

Düzenleyen: / Kaynak: Anadolu Ajansı
- Güncelleme:
Çiftçilere bakanlıktan müjdeli haber! Tarımsal destek ödemeleri bugün hesaplarda

Ekonomi Haberleri  / Anadolu Ajansı

Tarım ve Orman Bakanlığı çiftçilere müjdeli haberi verdi. Bakanlık, tarımsal destekleme ödemeleri kapsamında 50 milyon 900 bin liralık ödemelerin bugün çiftçilerin hesaplarında olacağını duyurdu.

Tarım ve Orman Bakanlığınca 50 milyon 900 bin liralık tarımsal destekleme ödemesinin bugün çiftçilerin hesaplarına aktarılacağı duyurdu.

50 MİLYONU AŞKIN ÖDEME BUGÜN HESAPLARDA

Bakanlığın sosyal medya platformu X'ten yapılan paylaşımında, tarımsal destek ödemelerine ilişkin bilgi verildi. Paylaşımda, 50 milyon 900 bin liralık tarımsal destekleme ödemesinin bugün çiftçilerin hesaplarına aktarılacağı belirtildi.

Ödemeler kapsamında kırsal kalkınma yatırım desteği olarak 13 milyon 838 bin 744 lira, sertifikalı fidan kullanım desteklenmesi kapsamında 24 milyon 877 bin 104 lira, hayvan gen kaynakları desteği olarak 11 milyon 770 bin 500 lira ve sertifikalı tohum kullanım desteği olarak 413 bin 652 lira ödeme yapılacağı bilgisi paylaşımda yer aldı.

Düzenleyen:  - Ekonomi
Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...