Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

İslam Memiş rekor seviyeyi verip uyardı: Çeyrek altında 70 liralık zarar!

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
İslam Memiş rekor seviyeyi verip uyardı: Çeyrek altında 70 liralık zarar!
Altın Fiyatları, İslam Memiş, Gram Altın, Güncel Altın Fiyatları, Haber

Ekonomi Haberleri  / Türkiye Gazetesi

Altın fiyatlarında yaşanan son dakika gelişmeleri vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Merkez Bankası’nın faiz kararları sonrası yukarı yönlü harekete geçen çeyrek ve gram altında dalgalanma devam ediyor. Piyasalardaki dalgalanma sonrası Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş’ten kritik uyarılar peş peşe geldi. Elinde çeyrek altın olanlar dikkat. İslam Memiş rekor seviyeyi verip uyardı. Çeyrek altında 70 liralık zarar. İşte İslam Memiş’in dikkat çeken açıklamaları…

FED Başkanı Powell’ın faiz sinyalleri sonrası küresel piyasalarda ons altın 2 bin dolara kadar tırmanış gösterdi. Ons altındaki yükseliş ile birlikte gram ve çeyrek altın fiyatlarında yukarı yönlü hareket başladı. Yatırımcılar ‘Altın fiyatları yükselecek mi, düşecek mi?’ sorusunu araştırırken Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş’ten yeni bir uyarı geldi. 

İslam Memiş altında beklediği dudak uçuklatan seviyeyi duyurdu. 2.030 doların altın gerileyen ons altın, ABD enflasyon verisi beklentileri ile baskılandı.  Gram altın ekranlarda 2 bin liranın üzerine kadar yükselerek tüm zamanların rekorunu kırdı. 

İSLAM MEMİŞ REKOR SEVİYEYİ DUYURDU: HAZIR OLUN! 

Kendi YouTube programında konuşan İslam Memiş, altında beklediği yeni rekoru duyurdu. Altın fiyatlarındaki yükselişin devam edeceğini ifade eden Memiş, şunları söyledi: 

"Gram altın resmi kurda 2000 üzerini test etti. Serbest piyasalarda 2068-2076 lira aralığında. 2070 direncini takip ediyoruz. İki gecelik kapanış olursa 2090 gelir. İlk direnç 2150 lira, yıl sonunda 3000 lira hedefini gözetiyoruz. Altın tarafındaki her düşüş bir alım fırsatı.

İslam Memiş rekor seviyeyi verip uyardı: Çeyrek altında 70 liralık zarar!

Altın tarafındaki uyarım şu. 2 haftadır darphane tarafından basılan çeyrek, yarım, tam altın gibi altınlarda ciddi bir işçilik var. Özellikle çeyrek altında 70 liralık işçilik var.  Gerçek değerinin üzerinde 70 liralık işçilik var. Haliyle darphanenin ürettiği sarrafiye grubu altınlar iki haftadır işçilikli.

HANGİ ALTIN ALINMALI?

Bu konuyla alakalı İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı, Darphane Genel Müdürü'nü ziyaret ediyor. Üretimin artacağı söylendi. Bugünlerde altın almak isteyenler çeyrek altın, yarım altın, cumhuriyet altın değil de kesme altını tercih etmelerini önerebilirim.

Değerinin üzerinde çeyrek altını alıp kar etmek mantıksız. Cumhuriyet altınında 250-300 lira gibi bir işçilik varken yatırım aracı olarak bunları almak doğru değil.

İslam Memiş rekor seviyeyi verip uyardı: Çeyrek altında 70 liralık zarar!

“ÇEYREK ALTINDA 70 LİRALIK KAYIP”

Neden yarım gram altın üretimi yasaklandı mı peki, soru işareti. Yarın 1 gram altınlar yasaklanacak mı, bunun garantisini kim verecek, bu soru işareti. Bu işçilik sorununu gündeme getiriyorum ben. Ziynet altını alacakları ben uyarmak isterim. Bu tür altınlarda işçilik var."

 

Düzenleyen:  - Ekonomi
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...