100 TL borç istedi, hesabındaki parayı görünce şoke oldu: “Haram para yiyemem”

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:

Gündem Haberleri  / Türkiye Gazetesi

Amasya'da bir arkadaşından 100 lira borç isteyen Ahmet Alkan, banka hesabına yatan parayla şok oldu. Arkadaşının hata yaparak 100 bin TL yatırdığını göre Alkan, el sürmeden sahibine iade etti. Ahmet Alkan, “Haram para yiyemem” sözleriyle insanlık ölmedi dedirtti.

Amasya'da yaşanan olay insanlık ölmedi dedirtti... Arkadaşından 100 TL borç isteyen Ahmet Alkan, hesabına 100 bin TL yattığını görünce hiç dokunmadan arkadaşına geri iade etti. Alkan, “Haram para yiyemem” dedi.

100 TL İSTERKEN 100 BİN TL YATTI

Taşova’ya bağlı Mülkbükü köyünde yaşayan 36 yaşındaki engelli Ahmet Alkan, bir yolculuk esnasında tanıştığı Giresunlu Hasan Himtaş’tan '100' lira borç para istedi. Himtaş da oğlundan Alkan’a parayı göndermesini söyledi. Alkan’ın banka hesabına 100 lira yerine '100 bin' lira yatırıldı.

100 TL borç istedi, hesabındaki parayı görünce şok oldu: “Haram para yiyemem” - 1. Resim

"HEYECANLANDIM ŞOKE OLDUM"

Hatayı hemen fark eden Ahmet Alkan, “O gün cebimde param olmadığı için Giresunlu Hasan abiyi aradım. Sonra ben hesabınıza atacağım dedim. Ama bana yanlışlıkla '100 bin' lira göndermiş. 100 lira istedim, o bana 100 bin lira gönderdi. Ben de heyecanlandım. Şoke oldum” dedi.

OLDUĞU GİBİ GERİ İADE ETTİ

Parayı geri iade ettiğini anlatan Alkan, “Geri arkadaşımı aradım. Ona, yanlışlıkla bana 100 bin lira para gönderdiğini söyledim. O da şoke oldu. Oğlu yanlışlıkla 100 bin lira atmış bana. Ben de onun parasını geri iade ettim. Ben haram para yiyemem. Boğazımdan haram para geçmez. Ama normalde sakatım, engelliyim. Allah’a şükür maaşım var. Sıkıntım yok” diye konuştu.

100 TL borç istedi, hesabındaki parayı görünce şok oldu: “Haram para yiyemem” - 2. Resim

"BÖYLE BİR ŞEYLE İLK DEFA KARŞILAŞIYORUM"

Amasyalı arkadaşıyla görüntülü görüşme yapan Hamit Himtaş da “Ahmet Bey beni arayıp 100 lira istedi. Ben de oğluma Ahmet Beye 100 lira at dedim. O da 100 bin lira anlamış. Ahmet de dedi ki ‘Abi benim senin paranı yeme şansım yok.’ Bana parayı geri iade etti. Böyle bir şeyle ilk defa karşılaşıyorum” şeklinde konuştu.

Arkadaşıyla gurur duyan Fatih Şahin ise “Taşova’da herkes Ahmet’i sever. Aylığını alır almaz buraya gelir. Veresiye yazdırdığında sonra gelip öder. Geçen gün bana olayı anlattı. Gerçekten Ahmet’ten böyle bir şeyi bekliyordum. Ve hiç şaşırmadım. Dürüst bir çocuk” ifadelerini kullandı.

Düzenleyen:  - Gündem
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Ahmet 26 Şubat 2024 22:23

Normal bir hareket. Yemesi mı gerekiyordu?

Sonraki Haber Yükleniyor...