Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve emniyet güçlerinden başarılı bir operasyon haberi daha geldi. İstanbul ve Antalya'da ortak bir operasyon gerçekleştiren ekipler, 6 yabancı uyruklu şüpheliyi yakalayıp, devletin gizli kalması gereken bilgileri temin ettikleri iddiasıyla gözaltına aldı.

HÜCRE EVLERİNDE BULUNDULAR
Güvenlik kaynaklarından derlenen bilgilere göre, MİT ve İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince ortak yürütülen bir soruşturma kapsamında, İstanbul’da silahlı eylem arayışında oldukları ve devletin gizli kalması gereken bilgilerini “Siyasal veya Askeri Casusluk” amacıyla temin etme faaliyeti yürüttükleri belirlenen tamamı yabancı uyruklu 6 kişilik bir hücre tespit edildi. Kendi aralarında karşılıklı eylem hazırlığındaki casusluk hücresini uzun süredir takip altında tutan MİT, durumu İstanbul Emniyetine bildirdi. Türkiye’de istihbarat ve güvenlik servislerince takip altında tutulan casusluk hücresine yönelik yapılan araştırmalarda, şüphelilerin bazılarının Antalya’da bulunduğu bilgisi alındı.

2 İLDE, 5 FARKLI ADRESTE EŞ ZAMANLI OPERASYON
MİT ve Terör Polisi tarafından operasyon için bu sabaha karşı saat 03.00 düğmeye basıldı. İstanbul’da sıralarında Başakşehir, Sarıyer ve Küçükçekmece ilçelerinde bulunan 3 farklı adres ile Antalya’da 2 ayrı yere düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda tümü yabancı 6 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.
Operasyon kapsamında baskın yapılan adreslerdeki aramalarda 1’i susturucu ve lazer tertibatı takılı olmakla birlikte 3 tabanca, bu silahlara ait şarjör ve çok sayıda fişek ele geçirildi.
Yakalanan yabancı uyruklu casusların hangi ülke vatandaşı olduğu ise henüz açıklanmadı.

Son dakika: MİT Metina'da 2 teröristi etkisiz hale getirdi Son dakika: MİT Metina'da 2 teröristi etkisiz hale getirdi Son dakika haberi: Milli İstihbarat Teşkilatı tarafından Irak'ın kuzeyinde yer alan Metina'ya gerçekleştirilen operasyonda 2 PKK'lı terörist öldürüldü.

MİT’ten PKK’ya büyük operasyon: Üst düzey terörist etkisiz hale getirildi MİT’ten PKK’ya büyük operasyon: Üst düzey terörist etkisiz hale getirildi Suriye'nin Kamışlı bölgesine Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) tarafından düzenlenen operasyonda, Terörden Arananlar Listesi’nde Kırmızı Kategori'de aranan PKK Merkez Komite Üyesi Haydar Varto kod adlı Engin Karaaslan’ı etkisiz hale getirdi.

MİT ve jandarmadan ortak operasyon! Kilolarca uyuşturucu ele geçirildi MİT ve jandarmadan ortak operasyon! Kilolarca uyuşturucu ele geçirildi Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde jandarma ve MİT Başkanlığının ortaklaşa düzenlediği operasyonda toprağa gömülü vaziyette 173 kilo eroin ile 16 kilo metamfetamin ele geçirildi.