Rize-Artvin Havalimanı'nın açılışında önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çay üreticilerini de unutmadı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, RizeArtvin Havalimanı’nın açılışında yaşa çay taban fiyatını desteklemeler ile birlikte 7 TL olarak açıkladı.

TABAN FİYAT 6,70 TL OLDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "2022 Yaş Çay alım fiyatlarının müjdesini de sizlerle paylaşmak istiyorum. Geçtiğimiz yıl yaş çay alım fiyatı 3,80 TL’ydi. Bu yıl yaş çay alımlarında uygulanacak taban fiyatı yüzde 73’ün üzerinde artışla 6,70 TL’ye, kilogramda 13 kuruş olan desteklemeyi de yüzde 130’luk artışla 30 kuruşa çıkarıyoruz" dedi.

7 LİRADAN FABRİKAYA VEREBİLECEK

Erdoğan ayrıca, "Üreticilerimiz çaylarını, geçen yıla göre desteklemeyle birlikte ortalaması yüzde 75'e gelen bir artışla kilogramı 7 liradan fabrikaya verebilecek" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın NATO çıkışından sonra İsveç’ten küstah tehdit Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın NATO çıkışından sonra İsveç’ten küstah tehdit Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya üyeliğine 'olumlu bakmıyoruz' açıklamasının ardından terör örgütlerine destekleriyle bilinen İsveç, Türkiye’yi tehdit etmeye kalkıştı.

Dünyada 5 tane, 2'si Türkiye'de! Rize-Artvin Havalimanı açıldı Dünyada 5 tane, 2'si Türkiye'de! Rize-Artvin Havalimanı açıldı Son dakika haberi: Türkiye'nin deniz üzerine dolgu yapılarak inşa edilen ikinci havalimanı olan Rize-Artvin Havalimanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açıldı. Erdoğan, "Dünyada deniz dolgusu olan 5 havalimanı bulunuyor. Rize-Artvin'le birlikte ikisi ülkemizdedir" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dijital faşizm tehdit unsuru Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dijital faşizm tehdit unsuru Sosyal medya ve dezenformasyonla mücadelenin siyasi ve sosyal bekamızın temini açısından hayati öneme sahip olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Dijital faşizm bugün milyarlarca insanın doğru ve tarafsız haber alma hakkını engelleyen bir tehdit unsuru haline gelmiştir'' dedi.