Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

AK Partili Yeniay’a saldırı! Uzun namlulu silahlar kullanıldı

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
AK Partili Yeniay’a saldırı! Uzun namlulu silahlar kullanıldı
Silahlı Saldırı, Haber

Gündem Haberleri  / Türkiye Gazetesi

AK Parti Küçükçekmece adayı Aziz Yeniay’ın seçim çalışması yaptığı sokaktaki kalabalığa üç kişi tarafından uzun namlulu silahlar ve tabancayla ateş açıldı, bir kadın ağır yaralandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Seçim sürecinin sağlıklı ve demokrasimize yakışır bir şekilde ilerlemesini hazmedemeyen kimselerin süreci zehirleme çabalarına asla müsaade etmeyeceğiz” dedi.

AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Aziz Yeniay’ın seçim çalışması sırasında silahlı saldırı düzenlendi. Saldırı, saat 16.30’da Yeniay’ın bir dernekte bulunduğu sırada, aynı sokağın başında yapıldı. Kanarya Mahallesi’ndeki olayda, üç saldırgan araç camlarından ateş açtı. Uzun namlulu silah ve tabancanın kullanıldığı saldırıda E. G. D adlı kadın ağır yaralandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaralının beyin ameliyatına alındığını duyurdu. Güvenlik güçleri olay yerinde 17 boş kovan buldu. 

ERDOĞAN: SALDIRIYI LANETLİYORUM

Yaralının eşi ve ağabeyiyle görüşüp son bilgileri alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, silahlı saldırıyla ilgili olarak sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Erdoğan, paylaşımında, “AK Parti’mizin ve Cumhur İttifakımızın Küçükçekmece Belediye Başkan adayı Aziz Yeniay’ın seçim çalışmaları sırasında gerçekleştirilen silahlı saldırıyı lanetliyor, ağır yaralanan vatandaşımıza acil şifalar diliyorum” ifadesini kullandı. Saldırıya ilişkin geniş kapsamlı tahkikatın derhal başlatıldığını vurgulayan Cumhurbaşkanı , paylaşımında şunları kaydetti: Seçim sürecinin sağlıklı ve demokrasimize yakışır şekilde ilerlemesini hazmedemeyen kimselerin süreci zehirleme çabalarına asla müsaade etmeyeceğiz. Demokrasimize, birliğimize, beraberliğimize kasteden hiçbir saldırı amacına ulaşamayacaktır.

AK Partili Yeniay’a saldırı! Uzun namlulu silahlar kullanıldı

TUNÇ: ADLİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, olayla ilgili adli soruşturmanın başlatıldığını açıkladı. Bakan Tunç sosyal medya hesabındaki açıklamasında, “Saldırı ile ilgili olarak Küçükçekçekmece Başsavcılığı tarafından adli soruşturma başlatılmış olup, saldırganların yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir. Demokrasimize yönelik bu tür kalleş saldırılar hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır” ifadelerini kullandı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, saldırıya ilişkin geniş çaplı tahkikat başlatıldığını belirterek,  “Seçim sürecine ve demokrasimize yönelik bu tür menfur saldırıları şiddetle kınıyorum” diye konuştu.

AK Partili Yeniay’a saldırı! Uzun namlulu silahlar kullanıldı

KURUM: SALDIRIYI LANETLİYORUM

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Murat Kurum ise “Küçükçekmece Belediye Başkan Adayımız Aziz Yeniay’ın seçim çalışması yaptığı sırada uzun namlulu silahlarla gerçekleştirilen saldırıyı lanetliyorum. Hepimize geçmiş olsun. Demokrasimize yönelik bu tehditler bizi asla ve asla yolumuzdan döndüremeyecek” şeklinde konuştu. 

CHP Genel Başkanı Özgür Özel saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Demokrasiye yönelen tüm saldırıların karşısında hep birlikte duracağız” dedi.

Düzenleyen:  - Gündem
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...