Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

Cumhurbaşkanı Erdoğan Cezayirli mevkidaşı Tebbun ile görüştü

Düzenleyen: / Kaynak: Anadolu Ajansı
- Güncelleme:
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cezayir, Haberler, Haber

GÜNDEM Haberleri  / Anadolu Ajansı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cezayir'de Cumhurbaşkanı Tebbun tarafından resmi törenle karşılandı. Erdoğan ile Cezayirli mevkidaşı Tebbun görüşme gerçekleştirdi. Gazze'deki İsrail saldırılarının da ele alınacağı toplantıda muhtelif anlaşma ve mutabakat metinlerinin imzalanması da öngörülüyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, Esenboğa Havalimanı'ndan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı, Ankara Valisi Vasip Şahin ve diğer ilgililer uğurladı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A EŞLİK ETTİLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Büyükelçi Akif Çağatay Kılıç da Cezayir'e gitti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Cezayirli mevkidaşı Tebbun ile görüştü

TÜRKİYE-CEZAYİR İLİŞKİLERİ GÖZDEN GEÇİRİLECEK

Ziyaret kapsamında Türkiye-Cezayir Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyinin İkinci Toplantısı, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun başkanlıklarında yapıldı

İlgili bakanların iştirakiyle tertiplenecek Konsey Toplantısı'nda, son dönemde önemli ivme kazanan Türkiye-Cezayir ilişkileri tüm yönleriyle gözden geçirilecek, iki ülke arasındaki işbirliğinin daha da derinleştirilmesi için atılabilecek adımlar ele alınacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Cezayirli mevkidaşı Tebbun ile görüştü

GAZZE DİPLOMASİSİ

Suudi Arabistan'da düzenlenen İslam İş Birliği Teşkilatı Gazze konulu toplantının ardından Erdoğan'ın Cezayir'e ziyareti ayrı bir anlam taşıyor. Cezayir İsrail'in Gazze'deki katliamları nedeniyle Cumhurbaşkanı Tebbun'a savaşa girme yetkisi vermişti. Bundan dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tebbun'la birlikte vereceği mesajların İsrail ve Batı'da büyük yankı yapması bekleniyor. Görüşmelerde ikili münasebetlerin yanı sıra bölgesel ve küresel meseleler hakkında fikir teatisinde bulunulacak.

Görüşmelerde ikili münasebetlerin yanı sıra bölgesel ve küresel meseleler hakkında fikir teatisinde bulunulacak. 

Konsey Toplantısı dolayısıyla Türkiye-Cezayir ilişkilerinin ahdi zeminine önemli katkılar sağlayacak muhtelif anlaşma ve mutabakat metinlerinin imzalanması da öngörülüyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Cezayirli mevkidaşı Tebbun ile görüştü

CEZAYİR'DE RESMİ TÖRENLE KARŞILANDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cezayir Huari Bumedyen Havalimanı'na gelişinde Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun tarafından karşılandı. Karşılama sırasında üzerinde geleneksel kıyafetleri bulunan iki çocuk, Erdoğan'a çiçek takdim etti.

Daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan için havalimanında resmi karşılama töreni düzenlendi. Erdoğan ve Tebbun'un tören alanındaki yerlerini almalarının ardından iki ülkenin milli marşları çalındı. Tören kıtasını denetleyen Erdoğan ve Tebbun, daha sonra heyetlerini birbirine takdim etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Cezayirli mevkidaşı Tebbun ile görüştü

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İLE GELDİLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanı İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Büyükelçi Akif Çağatay Kılıç da Cezayir'e geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Cezayirli mevkidaşı Tebbun ile görüştü

CEZAYİRLİ MEVKİDAŞI TEBBUN İLE GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cezayir'de temaslarına başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun ile ikili görüşme gerçekleştirdi. 

Cezayir Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda gerçekleşen ikili görüşme, yaklaşık 2 saat sürdü. Gazze ve işgal edilen Filistin topraklarında yaşanan İsrail saldırıları başta olmak üzere, bölgesel ve küresel meseleler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. 

İkili görüşmenin ardından, heyetler arası görüşmeye geçildi. Görüşmelerin tamamlanmasının akabinde mutabık kalınan anlaşmaları imzalamak üzere imza töreni gerçekleştirilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Cezayirli mevkidaşı Tebbun ile görüştü
Düzenleyen:  - GÜNDEM
Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...