Düzensiz göçe karşı yeni ekip

- Güncelleme Tarihi:
Editör: Zeliha Mangırcıoğlu
Düzensiz göçe karşı yeni ekip
Göç Bakanlığı, Düzensiz Göçmen

Türkiye sığınmacıların gönüllü ve güvenli bir şekilde Suriye’ye dönmeleri konusunda yeni adımlar atarken, büyükşehirler başta olmak üzere kaçak göçle mücadelede de üst düzey tedbirler alınıyor.

HABER MERKEZİ ANKARA - Hükûmet, Türkiye’de en çok tepki çeken konulardan biri olan düzensiz göçmenler ve sığınmacılarla ilgili yeni tedbirleri bir bir devreye alıyor. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın talimatı ile özellikle İstanbul’da ve turizm bölgelerinde kaçak göçmenlere göz açtırılmıyor. İnsan kaçakçılığı yapan organizatörlere de üst üste operasyonlar gerçekleştiriliyor. Son iki günde yapılan operasyonlarda 18 göçmen kaçakçısı organizatörü, son bir ayda ise 15 binden fazla kaçak göçmen yakalandı, bunların 6 binden fazlası sınır dışı edildi. Diğerlerinin sınır dışı işlemleri devam ederken, yine son bir a ...

UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...