Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

Gürsel Tekin zehir zemberek sözlerle CHP'den istifa etti

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
İstanbul, CHP, Gürsel TEKİN, Haber

Gündem Haberleri  / Türkiye Gazetesi

CHP'nin İstanbul Esenyurt'tan aday göstereceği iddia edilen Gürsel Tekin, partisinden istifa etti. Tekin, "CHP liyakat ve ehliyetin olmadığı, parti içi hemşericilik, gruplaşma, ekipleşme ilişkileri ile makam ve mevkilerin dağıtıldığı bir yapı haline dönüştü" dedi.

Eski CHP'li vekil Gürsel Tekin, zehir zemberek bir açıklama ile partisinden istifa etti. Esenyurt'tan aday olacağı konuşulan Tekin, partide liyakatın kalmadığını söyledi.

Tekin'in açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

"Aziz milletime ve yol arkadaşlarıma, Cumhuriyet Halk Partisi’nin temel ilkeleri tüzük ve programında yer almaktadır. Ne yazık ki geçen zamanda CHP çağdaş uygarlığı hedefleyen, Türkiye’de iktidar olma ve halka hizmet etme amacına sahip Atatürkçü ve sosyal demokrat bir parti kimliğinden uzaklaştırılmış,

- Hiçbir objektif koşul, liyakat ve ehliyetin olmadığı, 

- Parti içi hemşericilik, gruplaşma, ekipleşme ilişkileri ile makam ve mevkilerin dağıtıldığı, 

- Partiye emek veren, partinin iktidar olması için çalışan insanların dışlandığı, 

- Türkiye’de iktidar mücadelesi yerine parti içi iktidar mücadelesinin yeğ tutulduğu,

- Parti hukukunun ve partimiz emekçilerinin haklarının yok sayıldığı, Genel Merkezin kendi açıkladığı kural ve talimatlara bile uymadığı, parti hukukuna ve açıklamalarına güvenerek emek sarf eden insanların emeklerinin gasp edildiği,

- İdeoloji, ilke veya düşünce ile oluşan yoldaşlık ruhu yerine ahbap - çavuş, eş, dost, akraba ilişkilerinin her düzeyde belirleyici olduğu bir yapı haline dönüşmüştür.

Gürsel Tekin zehir zemberek sözlerle CHP'den istifa etti

Gürsel Tekin

"ORTAYA ÇIKAN TABLO ACI VE ÜZÜNTÜ VERİCİ"

Partinin her makamında görev alma onuruna erişmiş, her zaman sokakta, halkın içerisinde Türkiye’de iktidar olmak için çalışmış benim için ortaya çıkan bu tablo acı ve üzüntü vericidir. 

"BÜYÜK BİR ÜZÜNTÜYLE İSTİFA EDİYORUM"

Bu sebeple, Gençlik yıllarımdan beri hayatımı adadığım, ilkelerini kalbime mühürlediğim Cumhuriyet Halk Partisi’nden yine inandığım, uğruna yaşadığım ilkeler bunu emrettiği ve mevcut yapıda çalışma imkanım kalmadığı için büyük bir üzüntüyle istifa ediyorum. Uğruna hayatımı adadığım ilkeler için çalışmaya devam edeceğim.  Kamuoyuna saygıyla duyururum."


Düzenleyen:  - Gündem
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...