İstanbul'da DHKP/C'ye yönelik operasyon! Gezi olaylarındaki ' sapanlı teyze' ve 22 şüpheli gözaltında

- Güncelleme Tarihi:
Editör: Ayşe Nur Başol / Kaynak: Anadolu Ajansı
İstanbul'da DHKP/C'ye yönelik operasyon! Gezi olaylarındaki ' sapanlı teyze' ve 22 şüpheli gözaltında
Operasyon, Dhkpc

 İstanbul'da terör örgütü DHKP/C için düğmeye basıldı. 22 ilçede 39 adrese düzenlenen operasyonda 23 şüpheli gözaltına alınırken adreslerdeki aramalarda ise çok sayıda dijital materyal ile örgütsel doküman ele geçirildi. Öte yandan gözaltına alınanlar arasında Gezi Parkı olayları sırasında elinde sapanlı fotoğraflarıyla gündeme gelen ve kamuoyunda "sapanlı teyze" olarak bilinen Emine C'nin de olduğu bildirildi.

Terör örgütleri ile mücadele hem kırsal da hem de şehir içinde titizlikle sürüyor. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, DHKP/C terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

22 İLÇDE 23 ŞÜPHELİ YAKALANDI

Yapılan saha çalışmalarının yanı sıra teknik ve fiziki takip izlemelerini de yürüten ekipler, örgütün son dönemde eylem arayışında olan, örgüte ait güvenli evlerde silah, mühimmat olabileceği ve bu ikametlerde aranması bulunan şüphelileri belirledi. Çalışmalarını tamamlayan ekipler 22 ilçede tespit edilen 39 adrese düzenledikleri eş zamanlı operasyonda 23 şüpheliyi yakaladı.

GEZİ OLAYLARINDAKİ 'SAPANLI TEYZE'DE ARALARINDA

Gözaltına alınanların arasında Gezi Parkı olayları sırasında elinde sapanlı fotoğraflarıyla gündeme gelen ve kamuoyunda "sapanlı teyze" olarak bilinen Emine C'nin olduğu öğrenildi. Bu kişilerin bulundukları adreslerdeki aramalarda ise çok sayıda dijital materyal ile örgütsel doküman ele geçirildi.

Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler, haklarında adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakıldı.

UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...