MKE roket ve patlayıcı fabrikasında patlama! Ölü ve yaralılar var

Son dakika haberine göre, MKE roket ve patlayıcı fabrikasında patlama meydana geldi. MSB'den yapılan açıklamaya göre patlamada 5 işçi şehit oldu. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Şahin, "Patlama, kimyasal tepkimeden kaynaklandı. Çalışanlarımızın tamamına ulaşıldı. Göçük altında kalan işçi yok" ifadelerini kullandı.

- Güncelleme Tarihi:

Makina Kimya Endüstri'nin Ankara Elmadağ ilçesindeki fabrikada patlama meydana geldi. Bölgeye itfaiye ve ambulans ekipleri gönderildi, arama ve kurtarma çalışmalarına devam ediyor.

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre, Ankara’nın Elmadağ ilçesinde bulunan MKE roket ve patlayıcı fabrikasında sabah saatlerinde bir patlama meydana geldi. 

PATLAMA ÜRETİM BÖLÜMÜNDE MEYDANA GELDİ

Elmadağ’ın Tatlıca Mahallesinde faaliyet gösteren MKE roket ve patlayıcı fabrikasında sabah saatlerinde fabrikanın üretimhane bölümünde bir patlama meydana geldi.

Patlamamın sesi çevre yerleşim yerlerinde duyuldu. Patlamanın ardından fabrikanın üzerinde dumanlar yükseldi. Olay yerine çok sayıda polis, ambulans, AFAD ve itfaiye ekipleri sevk edildi. MKE itfaiyesi ile Ankara itfaiyesi fabrika içerisinde arama ve kurtarma çalışmalarına devam ediyor.

Fabrikada patlama olduğunu öğrenen çalışan yakınları da fabrikanın önüne akın etti.

MKE roket ve patlayıcı fabrikasında patlama! Ölü ve yaralılar var

5 İŞÇİ ŞEHİT OLDU

MSB'den konuya ilişkin bir açıklama geldi. Açıklamada şunlar kaydedildi;

"Ankara’nın Elmadağ ilçesindeki MKE Roket ve Patlayıcı Fabrikasında bir patlama meydana gelmiştir. Patlama neticesinde 5 işçimiz şehit olmuştur. Olay ile ilgili adli ve idari soruşturma başlatılmıştır. "

"PATLAMA KİMYASAL TEPKİMEDEN KAYNAKLI"

Ankara Valisi Vasip Şahin, konuyla ilgili yaptığı basın açıklamasında, "Patlama, kimyasal tepkimeden kaynaklandı. Çalışanlarımızın tamamına ulaşıldı. Göçük altında kalan işçi yok" ifadelerini kullandı.

Elmadağ Cumhuriyet Başsavcılığı, Makine ve Kimya Endüstrisi (MKE) Roket ve Patlayıcı Fabrikası'nda 5 işçinin şehit olduğu patlamaya ilişkin soruşturma başlattı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"10 Haziran 2023 günü saat 08.50 sıralarında Elmadağ ilçemizde faaliyet gösteren MKE Barutsan Fabrikası içerisinde meydana gelen patlama ve 5 işçinin ölmesine ilişkin olayla ilgili olarak Elmadağ Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından derhal iki Cumhuriyet savcısı görevlendirilmiş olup bizzat olay yerinde inceleme ve tespitlere başlamışlardır. Olayın adli boyutu tüm yönleriyle araştırılmakla soruşturma titizlikle sürdürülmektedir."

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...