Sarıyer'deki otluk alanlarda peş peşe yangınlar! Biri söndü diğeri başladı, müdahaleler sürüyor

Düzenleyen: / Kaynak: Ajanslar
- Güncelleme:

Gündem Haberleri  / Ajanslar

Sarıyer'de gün içerisinde ikinci otluk alan yangını çıktı. Balabandere Caddesi'nde de 1000 metrekarelik otluk alanda çıkan yangının söndürülmesinin ardından bu kez de Ferahevler Mahallesi Fıstık Çamı Sokak'taki otluk alan alevlere teslim oldu. Rüzgarın etkisiyle iyice büyüyen yangına çok sayıda itfaiye ekibi aralıksız şekilde müdahale ederken, bölgedeki vatandaşları korku ve panik sardı.

İstanbul'un Sarıyer ilçesinde gündüz saatlerinden başlayan otluk alan yangının söndürülmesinin ardından bir yangın daha başladı. Ferahevler Mahallesi Fıstık Çamı Sokak'taki otluk alanda henüz belirlenemeyen nedenle yanmaya başladı.

Sarıyer'deki otluk alanlarda peş peşe yangınlar! Biri söndü diğeri başladı, müdahaleler sürüyor - 1. Resim

EKİPLERİN MÜDAHALESİ SÜRÜYOR

Kısa sürede büyüyen alevler geniş alana yayılırken, çevrede yoğun duman oluştu. Çıkan yangının ardından bölgede yaşayan vatandaşları korku ve paniğe kapıldı. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. İtfaiye ekiplerinin yangına müdahalesi sürüyor.

Sarıyer'deki otluk alanlarda peş peşe yangınlar! Biri söndü diğeri başladı, müdahaleler sürüyor - 2. Resim

RÜZGARIN ETKİSİYLE İYİCE BÜYÜDÜ

Rüzgarın etkisiyle büyüyen yangın geniş bir alana yayıldı. Akşam saatlerinde başlayan yangına saatlerdir müdahale ediliyor. Yangının çıkış sebebi ise henüz belirlenemedi.

Sarıyer'deki otluk alanlarda peş peşe yangınlar! Biri söndü diğeri başladı, müdahaleler sürüyor - 3. Resim

GÜN İÇERİSİNDE İKİNCİ YANGIN

Sarıyer'de gündüz saatlerinde Balabandere Caddesi'ndeki 1000 metrekarelik otluk alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle büyümeden söndürüldü. Sarıyer'de şu saatlerde başlayan otluk alan yangını ise, bölgede büyük bir korku yaşatıyor.

Sarıyer'deki otluk alanlarda peş peşe yangınlar! Biri söndü diğeri başladı, müdahaleler sürüyor - 3. Resim

VALİLİKTEN İLK AÇIKLAMA

Sarıyer’de çıkan yangına ilişkin İstanbul Valiliği tarafından açıklama yapıldı:

Yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle saat 22.30’da kontrol altına alınmıştır. İtfaiye ekipleri, depolama alanının tahta malzemelerden oluşmasından dolayı, içten yanma ihtimaline karşı soğutma çalışmaları bir süre daha devam edecektir.

Düzenleyen:  - Gündem
Kaynak: Ajanslar
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...