Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

Türkiye zirveye çok yakın! İşte NATO'nun en güçlü orduları

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
Türkiye zirveye çok yakın! İşte NATO'nun en güçlü orduları
Nato, Haber

Gündem Haberleri  / Türkiye Gazetesi

Amerika merkezli askeri istatistik sitesi Global Firepower, NATO'nun en güçlü ordularının sıralandığı listeyi paylaştı. Listede Türkiye, en güçlü orduya sahip üçüncü ülke.

2023 yılında askeri alandaki yatırımlarını geliştirmek için 40 milyar dolarlık bir bütçe ayıran Türkiye'nin yaklaşık 520 bin aktif askeri, 400 bine yakın da yedek askeri bulunuyor. Türkiye'nin topyekün bir savaşta silah altına alabileceği insan sayısı ise 43 milyona yakın.

1069 adet uçak ve helikoptere sahip olan Türkiye İHA ve SİHA alanında ön plana çıkıyor. 2 bin 200'den fazla tank, 60 bine yakın zırhlı araç ve roket sistemi bulunan Türkiye S-400 hava savunma sistemine de sahip.

16 fırkateyn, 9 korvet, 11 savaş mayını gemisi, 34 devriye gemisi, bir uçak gemisi dahil olmak üzere Türkiye'de toplamda 200'e yakın savaş ve saldırı gemileri bulunuyor.

Düzenleyen:  - Gündem
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...