Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

Diyarbakır deprem konutları kura çekimi ne zaman?

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
Diyarbakır deprem konutları kura çekimi ne zaman?
Kahramanmaraş, Diyarbakır, Deprem Konutları, Haber

Haberler Haberleri  / Türkiye Gazetesi

6 Şubat depremlerinin ardından deprem konutları inşasına başlayan TOKİ, Diyarbakır deprem konutlarında son aşamaya geldi. 6 bin 40 konutun inşaatının büyük bir bölümü tamamlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan peş peşe deprem konutları kura çekimlerine katılırken Diyarbakır deprem konutları kura çekimi ne zaman? sorusunun cevabı merak ediliyor.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinden etkilen Diyarbakır'da TOKİ tarafından deprem konutları inşa ediliyor. Yapımı tamamlanmaya başlayan Diyarbakır deprem konutları, depremzedeler tarafından bekleniyor. Evi yıkılan veya evi ağır hasarlı olan vatandaşlar konteyner kentte Diyarbakır deprem konutları kura çekim tarihini araştırıyor. Peki, Diyarbakır deprem konutları kura çekimi ne zaman? Diyarbakır deprem konutları kura çekimi ne zaman?

DİYARBAKIR DEPREM KONUTLARI KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN?

Diyarbakır'da yapımı süren 6 bin 40 konutun bir kısmı tamamlandı. Toplu Konut İdaresi (TOKİ), evleri yıkılan ve ağır hasarlı olan depremzedeler için Diyarbakır Bağlar ilçesine bağlı Oğlaklı Mahallesi'nde deprem konutları inşa ediyor. 5 bin 750 hak sahibi için başlanan deprem konutlarında 6 bin 40 konutun tamamlanması bekleniyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşecek Diyarbakır deprem konutları kura çekiminin 12 Şubat 2024 tarihinde gerçekleştirilmesi bekleniyor. Diyarbakır deprem konutları kura çekimi ne zaman?

Düzenleyen:  - Haberler
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Eyyüp13 Şubat 2024 00:13

Kura cekildimi bugun Diyarbakır icin

Sonraki Haber Yükleniyor...