Gülen’in yeşil cübbesinin sırrı

A -
A +
Cemaat’in önemli isimlerinden biri daha aradı önceki gün, “Gülen’in son bedduasını dinledin mi?” diye. Dinlediğimi ama nedense paralelcilerin bile bu bedduayı paylaşmadığını söyledim.
Güldü, “Evet, Paralel Yapı artık Gülen’in beddualarını paylaşmıyor. Peki, nedenini biliyor musun?” diye sordu. Cevap vermeme fırsat vermeden devam etti:
“Çünkü Cemaat’in kitlesel tabanı artık Gülen’in beddualarından bıkmış durumda. Neredeyse tapındıkları bir adamın bunamış biri gibi durup durup beddua etmesinden sıdkı sıyrıldı insanların. Geçen defaki bedduaları Anadolu insanında o kadar tepkiye neden oldu ki yeni bir tepki almak istemiyorlar. Sen bilmezsin, Anadolu’da bedduaya âmin denmez. Ama bu adam etrafına topladığı insanlara âmin dedirtiyor. Bu yüzden de ikinci beddua seansı paylaşılmıyor.”
“Sonuçta yayınlanmıştı ve herkes haberdar olmuştu. Bu durumda amaç hâsıl oldu” diyecektim ki sözümü kesti.
 
EMRİVAKİ İLE BEDDUA DİNLETME
 
“O halde nasıl yayınlandığını da biliyor olmalısın”
Nasıl olacak, şakirtlerini toplayıp videoya çekti, sonra da kurgulayıp malum sitelerinde paylaştı.
“Öyle değil işte. Gülen, tabanının tepkisini hissettiği için hep banttan yayınladığı beddua seansını bu kez aniden canlı yayınlamaya karar verdi. Yani emrivaki ile insanları mecbur bıraktı izlemeye. Bu arada Cemaat faaliyetleriyle ilgili olarak etrafındakileri fena dövüyor. Canlarına okuyor. Adamı teskin etmek için sürekli güçlüyüz, her şey güllük gülistanlık, halledeceğiz diye rapor veriyorlar. Bu onun problemli muhayyilesini daha da tetikliyor.
 
CEMAAT’İN TABANI KANDIRILMAKTAN BIKTI
 
Ama öte yandan Cemaat’in Türkiye’deki tabanı da daha fazla kandırılmak istemiyor. Bıktılar. Hep, bugün yarın bir şeyler olacak palavralarıyla milleti aldattılar. Sonuç ne? Ortada koca bir yenilgi var. İşte bu mağlubiyet duygusu içinde yanlışlar daha çok göze batmaya, nerede hata yapıldığı daha çok sorgulanmaya başlandı Cemaat tabanı içinde. Öyle ki insanlar kendi aralarında konuşurken “Adam ülkemizi Rusya’ya bile sattı yahu” diyorlar.
Bu yüzden Cemaat’te dahi karşılığı olmayan ikinci beddua, tabanda yeni bir kırılmaya sebep oldu. Gülen de bunu bildiği için içi nefret ve öfkeyle dolu, bu kez Paralel Yapı’ya zarar verdiğini düşündüğü herkesi tehdit ediyor.
Bu tehditte çok önemli bir noktaya işaret etmek gerek. “Dilsiz şeytan gibi susanlar” tanımıyla olan biten karşısında eli kolu bağlı duran ya da susup bir şey yapamayan tüm Cemaat mensuplarını da hedef alıyor. “Ben öldüysem hepiniz öleceksiniz” mesajı veriyor.
 
ASIL ÖNEMLİ MESAJ NEREDE GİZLİ?
 
Ancak konuştuğum eski cemaatçi dostum bu sırada araya girip “Asıl önemli noktayı atlama” diye uyardı beni. Neydi ki o asıl önemli nokta?
“Bilmemen normal. Çünkü bu türden şekil özelliklerini ancak bizler fark edebiliriz. Adamın beddua seansı sırasında üzerine giydiği kıyafete dikkat ettin mi?”
“Hatırlamıyorum ama şimdi girip bakarım”
“Boşuna zahmet etme, ben söyleyeyim. Yeşil bir cübbe giymiş. Neden önemli bu diye soracaksın. Hemen açıklayayım. Gülen’in en büyük hayali halife olmaktı. Hatta ilan etmek için 2016 yılını hedeflemişti de ABD’li kukla oynatıcıları buna darbeyi öne çekmesi için baskı yapmışlardı. Gülen inat ediyordu şartlar uygun değil, darbeyi yapabilmek için yeterli gücümüz yok diye. Ama patronları daha önceden Fil Terbiyecisi yöntemiyle hizaya getirdikleri için kısa sürede diz çökmüş ve istediklerini yapmayı kabul etmişti. Görüleceği üzere sonuç ortada. Hepsinde başarısız oldu. Ancak hâlâ halüsinasyon görmekte ve halife olacağına, Türkiye’de iktidara geleceğine inanmakta. İşte bu yeşil cübbe onun halifeliğini ilan ettiğinin göstergesi.”
İyi de kendi kendine gelin güvey olmuyor mu?
 
ÇILGINCA ÖÇ ALMA DUYGUSU
 
Bu adamda kafa yapan motivasyonun ne olduğu psikiyatrların ilgi alanına giriyor artık. Bilemeyiz ama şu kesin olarak ortada. Öç almak istiyor. Beddualarının asıl sebebi bu. Türkiye İmamı Mustafa Özcan’ın PKK’lılarla Avrupa’da görüşmesinin de. Amaçları Paralel Yapı’nın önünde engel olarak gördükleri insanları PKK’lılarla tehdit edip suikastlar yaptırmak.”
Aslına bakılırsa terör eylemlerinin azmettiricilerinin FETÖ olduğunu söyleyenlerin neden saldırıya uğradığını anlamak, bu açıklamalardan sonra daha da kolaylaşıyor.
Şu kadarı net görünüyor ki bundan sonra işlenecek olası her cinayetin azmettiricisi bellidirTetikçileri değişebilir tabii. Bugün PKK, yarın DAEŞ, öbür gün DHKP-C ya da MLKP…
Bilinsin diye not düşüyorum.
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.