Gençlere bakanlıktan müjde! GençKart sayesinde kültürel faaliyetlere ücretsiz katılabilecekler

Düzenleyen: / Kaynak: Anadolu Ajansı
- Güncelleme:
Gençlere bakanlıktan müjde! GençKart sayesinde kültürel faaliyetlere ücretsiz katılabilecekler

Kültür - Sanat Haberleri  / Anadolu Ajansı

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından GençKart uygulaması başlatılıyor. Bakan Ersoy'un duyurduğu kart sayesinde pek çok kültür sanat faaliyetine gençler ücretsiz olarak katılabilecekler.

 Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "GençKart" uygulaması başvurularının e-Devlet üzerinden yapılabileceğini bildirdi.

Bakan Ersoy, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "GençKart" uygulaması ile sanatsal etkinliklerden ücretsiz ya da indirimli faydalanma imkanı sağlayan Cumhurbaşkanı Kararı'nın, Resmi Gazete'de yayımlanmasından dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür etti.

Gençlere bakanlıktan müjde! GençKart sayesinde kültürel faaliyetlere ücretsiz katılabilecekler - 1. Resim

Ersoy, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasından Devlet Tiyatrolarımıza, Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğümüzden Devlet Opera ve Balesi ile Atatürk Kültür Merkezine, kültür ve sanat kurumlarımızda sahnelenecek etkinliklerimizden gençlerimiz, bir kereye mahsus olmak üzere ücretsiz yararlanabilecek. 18 yaşındaki gençlerin bir yıl boyunca kullanabileceği bu kültür ve sanat projemiz ile Bakanlığımıza bağlı müze ve ören yerleri de ücretsiz olacak. Gençler, GençKart başvurularınızı e-devlet üzerinden yapabilirsiniz."

Düzenleyen:  - Kültür - Sanat
Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...