Müslüm Gürses hayranlarına müjde! Hiç duyulmamıştı, piyasaya çıktı

Düzenleyen: / Kaynak: Anadolu Ajansı
- Güncelleme:
Müslüm Gürses hayranlarına müjde! Hiç duyulmamıştı, piyasaya çıktı

Magazin Haberleri  / Anadolu Ajansı

Arabesk müziğin usta ismi Müslüm Gürses'in vefatının ardından bugüne kadar gün yüzüne çıkmamış şarkılarından bazıları, "Tozlu Raflar" albümünde sevenleriyle buluştu. Merakla beklenen ve 6 şarkıdan oluşan albüm piyasaya sunuldu.

Usta sanatçı Müslüm Gürses'in korsan müzik piyasasından korumak için yıllarca sakladığı eserlerini arşivden çıkaran Elenor Müzik, "Mahzendeki Şarkılar" albüm serisi kapsamında ünlü sanatçının 6 şarkısını piyasaya sürdü. 

“6 ŞARKIYLA TEKRAR MERHABA DİYORUZ”

Yeni albümün Beykoz Kundura'da gerçekleştirilen ve çok sayıda ünlünün katıldığı tanıtım programında, Elenor Müzik'in sahibi Muhteşem Candan, "İlkine 2017'de başladığımız 'Mahzendeki Şarkılar' albüm serisinin yenisine, Müslüm Gürses'in vefatının 11. yılında sevenleriyle buluşturduğumuz 6 şarkıyla tekrar merhaba diyoruz." dedi.

Candan, programda yeni albümdeki şarkıların Müslüm Gürses'in sahneye yansıtılmış hologram görüntüsü ve canlı orkestra eşliğinde seslendirildiğine işaret ederek, "Dünyada bunun örnekleri yapılıyor. Bugün aramızda olmayan ve çok özlediğimiz Müslüm Gürses'i bu şekilde izlemek, sanırım Türkiye'de bir ilk oldu" diye konuştu.

Gürses'in hatırasını bu vesileyle yaşatmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Candan, usta sanatçının yayınlanmamış şarkılarını piyasaya sürmeye devam edeceklerini söyledi.

“SÜRPRİZLER HAZIRLADIK”

Projenin yürütücü yapımcısı Emre Tuzla ise albüm hazırlıklarının yaklaşık 5 ay sürdüğünü aktararak, "Misafirlerimize özel bir deneyim sunmak için titizlikle hazırladığımız bir lansman oldu. Alışılagelmiş bir lansman yönteminin dışına çıkalım dedik ve biraz teknolojiyi kullanarak sürprizler hazırladık" ifadelerini kullandı.

Müslüm Gürses hayranlarına müjde! Hiç duyulmamıştı, piyasaya çıktı - 1. Resim

"TOZLU RAFLAR" ALBÜMÜNÜN ÜÇÜNÇÜSÜ

"Tozlu Raflar" albümünün kayıt aşamasında Müslüm Gürses'in orijinal sesi korunarak, şarkılardaki enstrüman kayıtları stüdyoda yeniden yapıldı.

Toplam 6 şarkılık albümde "Çok Sevdim (Söyleyemedim)", "Sevda Kurbanı", "Altın İken Tunç Oldum", "Çöpçatan" ve "Ah Bu Dünya" besteleri Müslüm Gürses'e, "Sarı Saçlarından Sen Suçlusun" şarkısı ise Kayahan'a ait.

Usta sanatçının hiç yayınlanmamış kayıtlarından oluşan "Tozlu Raflar" albüm serisinin ilki 2017'de, ikincisi 2019'da, üçüncüsü de 2022'de piyasaya sürüldü.

Düzenleyen:  - Magazin
Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...