SEÇİL ERZAN KİMDİR? Arda Turan'dan acı itiraf! Seçil Erzan futbolcuları nasıl kandırdı?

- Güncelleme Tarihi:
Editör: Göktuğ Efil / Kaynak: Türkiye Gazetesi
SEÇİL ERZAN KİMDİR? Arda Turan'dan acı itiraf! Seçil Erzan futbolcuları nasıl kandırdı?
Arda Turan, Mahkeme, Dava

Seçil Erzan kimdir? Arda Turan, Emre Belözoğlu, Fernando Muslera ve Selçuk İnan'ın da aralarında bulunduğu futbolcu grubunu dolandırdığı iddiasıyla mahkemede davası görülen Seçil Erzan, açıklamalarıyla yeniden gündeme geldi. İstanbul'da özel bir bankada çalışan Erzan, bir grup futbolcuyu dolandırdığı iddiasıyla mahkeme karşısına çıktı. Peki Seçil Erzan hangi bankada çalışıyor, kimi ne kadar dolandırdı, hangi şubenin müdürü? İşte Seçil Erzan hakkında tüm bilinmeyenler. 

Seçil Erzan kimdir? Türkiye'nin en bilinen özel bankalarından birinin İstanbul Levent Büyükdere Caddesi'nde şubesibde müdür olarak görev yapan Seçil Erzan, spor camiasının ünlü isimlerini dolandırdığı iddiasıyla bugün ilk kez mahkeme karşısına çıktı. Erzan ile birlikte 6 şüphelide mahkemede hazır bulundu. Bu noktada hem futbol severler hem de gündemi yakından takip edenler, "Seçil Erzan hangi bankada çalışıyor, kimi ne kadar dolandırdı, hangi şubenin müdürü" sorularını gündemde tutuyor. İşte Galatasaray'ı yakından ilgilendiren dava hakkında A'dan Z'ye tüm detaylar. 

SEÇİL ERZAN KİMDİR?

İstanbul'da özel bir bankanın Şube Müdürü olarak görev yapan Seçil Erzan, uzun senelerdir bankacılık sektöründe bulunmuş ve bilhassa Galatasaraylı ünlü futbolcuların banka işlemleriyle alakadar olmuştur. Fakat ortaya çıkan bir dizi olaylar akabinde adı dolandırıcılık skandalıyla anılmaya başlamıştır.

'BEN YAPARIM ÖZGÜVENİYLE BAŞLADI HER ŞEY'

Mahkemeye ilk kez çıkan Seçil Erzan suçlandığı konunun anatomisini, "Her şey gereksiz 'ben yaparım' özgüveniyle başladı. Bu hayat banka müdürü Seçil Erzan olmaktan daha zormuş. Genel müdürümüz bize, 'Benim şube müdürlerim kaptanlarımdır. Çıplak ayakla kor üstünde yürür' derdi. Ben şubat ayına kadar korların üstünde yürüdüm." ifadeleriyle açıkladı.

Fondaki para hakkında herhangi bir suçu olmadığının altını çizen Erzan, "Dolandırıcı olsam gemi batar ben kurtulurdum. Suça konu olan bakiyenin bende olmadığı, bu bakiyeyi bir yerde saklamadığımı, bununla bir şeyler almadığımı salondakilerin bildiğini çok iyi biliyorum. Bakiyenin 45 milyon olmadığını bildiklerini de biliyorum." şeklinde konuştu.

SEÇİL ERZAN KİMDİR? Arda Turan'dan acı itiraf! Seçil Erzan futbolcuları nasıl kandırdı?

'BENİ BEN DOLANDIRDIM'

Söz konusu davada ismi geçenlerle para kazanma hususunda müşterek olduğunu da ifade eden Erzan sözlerine şöyle devam etti:

"Çok iyi çalışandım, çok iyi iş yapardım bu yüzden o camiada bilinirliğim oldu. Ben dolandırıcı değilim. Beni ben dolandırdım. Son dönemde bir şeyler ortaya çıktı. Ben Galatasaray kulübüne yakın olduğum için oyuncuların parasını değerlendirme konusunda elimden geleni yapıyordum. Ben insanların parasını üzerime almadım. Birileri beni dolandırdı. Dışarıda parayı değerlendireceğimi düşündüm ve evimi defalarca ipotek ettim. Arabamı sattım her şeyimi sattım."

13 MİLYON 900 BİN DOLARI ELDEN VERDİM

Mahkemede söz isteyerek yaşanan süreci aktaran Arda Turan ise Seçil Erzan'ın kendisini sık sık arayarak parasını bir fona yatırması için ikna etmeye çalıştığını söyledi. Arda Turan, 13 milyon 900 bin doları elden verdiğini ancak bütün birikimini kaybettiğini belirtti.

UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...