Sevgilisine dehşeti yaşatmıştı! Yüzyüzeyken Konuşuruz'un gitaristi Can Tunaboylu hakim karşısına çıktı, savunması ‘pes’ dedirtti

Düzenleyen: / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
- Güncelleme:
Sevgilisine dehşeti yaşatmıştı! Yüzyüzeyken Konuşuruz'un gitaristi Can Tunaboylu hakim karşısına çıktı, savunması ‘pes’ dedirtti
Can Tunaboylu, Şiddet, Haber

Magazin Haberleri  / İhlas Haber Ajansı

Sevgilisini darp ettiği gerekçesiyle hakkında 6 yıl 6 aya kadar hapis cezası istenen 'Yüzyüzeyken Konuşuruz' grubu gitaristi Can Tunaboylu'nun hakim karşısına çıktı. Tunaboylu, “Kendisine isteyerek vurmadım. Tam göremedim ama yanlışlıkla darbe suratına geldi sanırım. Ben de mağdurum” diyerek savunma yaptı. Müşteki Aybike Çelik ise “Daha önce yaptığı gibi tırnaklarımı göğsüme bastırdı ve tırnaklarım kırıldı. Darp raporu almamam için evde tutuldum” dedi.

Yüzyüzeyken Konuşuruz grubunun gitaristi Can Tunaboylu, sevgilisine günlerce şiddet iddiasıyla gündeme gelmişti. Kız arkadaşı Aybike Çelik’i darp ettiği öne sürülen Tunaboylu’nun yargılanmasına başlandı.

SEVGİLİSİ ŞİKAYETÇİ OLMUŞTU

Şarkıcı Aybike Çelik (34), 'Yüzyüzeyken Konuşuruz' grubu gitaristi olan sevgilisi Can Tunaboylu'nun (35) 4 Haziran 2023 tarihinde kendisini darp ettiğini iddia etti. Aybike Çelik olaydan 12 gün sonra Tunaboylu'dan şikayetçi oldu. 

Sevgilisine dehşeti yaşatmıştı! Yüzyüzeyken Konuşuruz'un gitaristi Can Tunaboylu hakim karşısına çıktı, savunması ‘pes’ dedirtti - 1. Resim

6 YIL 6 AYA KADAR HAPİS CEZASI TALEBİ

9 Ekim 2023 tarihinde Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma tamamlanarak, Can Tunaboylu hakkında "kasten yaralama" ve "hakaret" suçlarından 6 yıl 6 aya kadar hapis cezası talebiyle dava açıldı. Sanık Tunaboylu'nun yargılanmasına başlandı. Anadolu 37. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya sanık Can Tunaboylu ve müşteki Aybike Çelik ile taraf avukatları katıldı.

"YANLIŞLIKLA SURATINA DARBE GELDİ"

Duruşmada savunma yapması için söz verilen sanık Can Tunaboylu, “Annem ve babam sanatçı, ben de müzisyenim. Daha önce hiçbir şiddet olayına karışıp davalık olmadım. Müşteki ile 2023 yılı başlarında inişli çıkışlı duygusal bir ilişkimiz oldu. Kendisi aynı yıl Mart ayında protez tırnakları ile benim vücudumu çizip gözümü morartmıştı. Darp raporu alıp şikayetçi oldum. Halen soruşturma aşamasındadır. Dava konusu olay günü konserden çıkmıştım. Eve geldiğimizde müşteki aşırı kıskançlık nedeniyle sinir krizi geçirerek bana saldırdı. Kafama yumruk atmaya başladı. Kollarımla kafamı korumaya çalıştım ancak yumruklamaya devam etti. 'Yeter artık' diyerek kollarımı yana açtım. Yanlışlıkla suratına darbe geldi" dedi.

“KENDİSİNE YUMRUK ATTIĞIMI SÖYLÜYOR FAKAT...”

Savunmasına devam eden Tunaboylu, "Cinnet geçirerek bana saldırmaya başladı. Kendisine isteyerek vurmadım. Tam göremedim ama darbe suratına geldi sanırım. Sinir krizleri asla bitmedi. Kendisini sakinleştiremedim. Sabaha karşı polis çağırdım. İkimiz de şikayetçi olmadık. Kendisine yumruk attığımı söylüyor fakat bunlar gerçek dışı. Kasten yapmadım. Kıskançlık seviyesi arttıkça bu noktaya gelindi. İşlerimin en yoğun olduğu dönemde sosyal medya aracılığıyla üzerimden linç kampanyası başlattı. Mağdurum” dedi.

Sevgilisine dehşeti yaşatmıştı! Yüzyüzeyken Konuşuruz'un gitaristi Can Tunaboylu hakim karşısına çıktı, savunması ‘pes’ dedirtti - 2. Resim

“AŞIK OLDUĞUMU DÜŞÜNDÜM, ONU KORUMAK İÇİN ŞİKAYETÇİ OLMADIM”

Müşteki Aybike Çelik ise “Bana karşı ilk şiddeti tekme ile gerçekleşti. Suratıma ve karnıma birçok kez darpta bulundu. Sinirlenince evdeki eşyalara da zarar veriyordu. 7 Mayıs tarihinde beraber yaşadığımız evin önünde de beni darp etti. Yere düştüm, kafamı yere çarptı. Kafama dikiş atıldı. Doktorla beni yalnız bırakmadı. Ben de düştüğümü söyleyip şikayetçi olmadım. Yersiz bir kıskançlığım hiç olmadı. Olay günü bana yumruk attı. Daha önce yaptığı gibi tırnaklarımı göğsüme bastırdı ve tırnaklarım kırıldı. Sanığa aşık olduğumu düşündüğüm için bu ve diğer olaylarda onu korumak adına şikayetçi olmadım. Dahil olduğu müzik grubunun vokalisti de hamile eşini darp ettiği haberlerini okudum. Sonrasında darp raporu almamam için evde tutulduğumu anladım. Şikayetçi olmaya o zaman karar verdim. Şikayetçiyim” dedi. Mahkeme, tanıkların bir sonraki celse hazır edilmesi için duruşmayı erteledi.

Düzenleyen:  - Magazin
Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...