Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Roma İmparatorluğu’nun yıkılmasıyla başlayan uzun Ortaçağ karanlığı İstanbul’un Fethi ile sonlanmış, müteakiben Yeniçağ’ın kapıları açılmıştı. Fetihle birlikte yeryüzünün çehresi değişmiş, Türklüğün muzaffer ruhu aklın, adaletin ve ahlakın cihanşümul çağrısı haline gelmişti." dedi.

"İSTANBUL'UN FETHİ'NE TAHAMMÜLSÜZLÜK BİR ZİLLET HASTALIĞIDIR"
"Fetih bir istila, bir işgal, bir imha hareketi veya tevarüs edilen bir medeniyet birikimini yağma ve talan harabeliği değildir." diyen Devlet Bahçeli, "Fetih, iman dolu gövdesiyle mücadele eden bir milletin gönül seferi, vicdan seferberliğidir. Çürümeye karşı taptaze ümitlerin dâhiyane sedasıdır." ifadelerine yer verdi.

İstanbul’un Fethi'nin yankılarının hâlâ devam ettiğinin altını çizen MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Görülüyor ki, fethimizin onuruna fetretin ve nefretin zehrini bulaştırmak isteyenler oldukça faaldir. Bizans’ın köhneliğini rehber ve pusula yapanlar 568 yıldır girdikleri şizofren nöbetinde kabuslarla kıvranmaktadır. Ortaçağ alışkanlıklarından kurtulamayan, ilkel dürtülerinden arınamayan, ilkesiz ve iradesiz eğilimlerinden uzaklaşamayan iç ve dış odakların İstanbul’un Fethi'ne karşı tahammülsüzlükleri hiç kuşkusuz tedavisi imkansız klinik bir vaka, hatta bir zillet hastalığıdır.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan: Taksim Camii, İstanbul'un fethine hediyedir Erdoğan: Taksim Camii, İstanbul'un fethine hediyedir Cumhurbaşkanı Erdoğan, yapımı tamamlanan Taksim Camii'nin açılışında açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Taksim Camii, bir süre önce ibadete açtığımız Ayasofya-ı Kebir'e bir selamdır, İstanbul'un fethinin 568'inci yıldönümüne hediyedir" dedi.

“İSTANBUL, BÜYÜK HAKANIMIZ FATİH'İN DEV EMANETİDİR”
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Dünyanın en büyük Türk kenti maalesef ehil ve emin olmayan, neye ve kimlere hizmet ettiği meçhul bulunan tehlikeli bir zihniyetin tasallutu altındadır." dedi.

"Kifayetsiz muhterisler İstanbul’un fetih mirasını ileriye taşımayacak kadar takatsiz, yükseltemeyecek kadar da taksirlidir." ifadelerini kullanan Bahçeli, "İstanbul, fethimizin düşmeyecek şehri, büyük Hakanımız Fatih’in dev emanetidir." açıklamasını yaptı.

"Konstantinopolis sayfası şehit kanıyla mühürlenip kapatılalı 568 yıl olmuştur." diyen Devlet Bahçeli, "Bu sayfayı tekrar açmaya heveslenmek tasfiye ve telini vatan evlatları için mecburi olan köksüz Bizans komplosudur." ifadesini kullandı.

Bizans devletinin kokuşmuş hayaletinin ve zulmet hedeflerinin dolaşımda olduğunu vurgulayan Bahçeli, "İstanbul Türk-İslam medeniyetinin yüz akı, boğazın iki yanına tutunmuş incisi ve Türk milletinin iftiharıdır. İstanbul’suz Türkiye yetim, İstanbul’suz Türk-İslam alemi yalnız ve yuvasızdır” açıklamasını kaydetti.

Taksim Camii ibadete açıldı Taksim Camii ibadete açıldı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde vaat ettiği; 160 yıllık bir hayal olan Taksim Cami, 4 yıl önce atılan temelin ardından nihayet tamamlanarak ibadete açıldı. Kalabalığın meydana taştığı Cuma namazı öncesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'da, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Hayırlı cumalar" ifadesini kullandı.

“UNUTULMASIN Kİ, ZULÜM 1453’DE BAŞLADI DİYENLERİN SOYU BOZUK, SÜTÜ LEKELİDİR”
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Efendimizin övgüsüne mazhar olmuş güzel komutanları, kutlu hünkarımız Fatih Sultan Mehmet Han’ı, manevi önderlerimizi, fethe memur edilmiş kahraman neferlerimizi rahmetle, minnetle, şükranla yad ediyorum." dedi.

İstanbul'un, Türk milletinin has bahçesi, coğrafyaların bayraktarı olduğunun altını çizen Bahçeli, "Unutulmasın ki, zulüm 1453’de başladı diyenlerin soyu bozuk, sütü lekelidir. Çünkü 1453’de karadan yürütülen gemilerin, surları döven millet kudretinin eliyle İstanbul çekim alanı, cazibe merkezi olmuş, insaniyetin, merhametin, hakka ve hukuka hürmetin mührüyle sivrilmiştir." açıklamasını yaptı.

"İstanbul sevdamızın sancağı, kabul edilmiş dualarımızın mükâfatı, zaferlerimizin kaynağı, umutlarımızın vahası, son yurdumuzun ebedi varlığıdır." ifadelerini kullanan Devlet Bahçeli, açıklamalarını, "Şairin dediği gibi; Bulanık akan sular durulacak yeniden, Gökyüzüne direkler vurulacak yeniden, Saâdet menziline varılacak yeniden, Çağlar üstü bir nizam kurulacak yeniden." şeklinde sürdürdü.

Taksim Camii’nde ilk namaz heyecanı Taksim Camii’nde ilk namaz heyecanı Taksim Camii'nde ilk namaz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla kılındı.

TAKSİM CAMİİ VE ÇAMLICA KULESİ DEĞERLENDİRMESİ
Taksim Camii ve Çamlıca Kulesi hakkında da değerlendirmede bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Taksim Meydanı, İstiklal Caddesi ve Tarlabaşı Bulvarı’nın kesişim noktasında inşa edilen ve 1,5 asırlık bir hayali hakikatle buluşturan Taksim Camii’nin dün itibariyle resmen açılmasından büyük bir bahtiyarlık duyduğumu özellikle paylaşıyorum." ifadelerine yer verdi.

"Sembolik temeli 2017 yılının Şubat ayında atılan Taksim Camii’nin açık ve kapalı alanında 4 bin kişinin ibadeti mümkündür." diyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "İstanbul’a bir millet eserinin daha kazandırılması, inancımızın itibarına muazzam bir katkı sağlanması milletimizi sevince boğmuştur. Ayrıca bugün yerden yüksekliği 369 metre olan Avrupa’nın en büyük kulesinin hizmete sunulması bir diğer memnuiyet verici gelişmedir." dedi.

İstanbul’daki tüm radyo vericilerinin tek elde toplanarak İstanbul’un güzelliğine güzellik katacağını belirten Bahçeli, "Bu vesileyle Çamlıca Kulesi’yle birlikte Taksim Camii’nin yapımında ve hizmete açılmasında emeği geçen başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere herkese teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum. Fethimizin 568’inci yıl dönümü kutlu olsun diyorum.” ifadelerini kullanarak açıklamasını sonlandırdı.

İstanbul'un yeni simgesi Çamlıca Kulesi açıldı İstanbul'un yeni simgesi Çamlıca Kulesi açıldı Çamlıca Kulesi Açılış Töreni'nde önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sadece ülkemizde değil tüm dünyada örnek teşkil edecek bu projeyi başarıyla hayata geçirmiş olduk. Kim çevreci, işte bu ortada" dedi.