Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

Cem Küçük'ten haftalık kritik: İYİ Parti'de neler oluyor? Akşener başkanlığı bırakır mı?

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
Cem Küçük'ten haftalık kritik: İYİ Parti'de neler oluyor? Akşener başkanlığı bırakır mı?
Akşener, İYİ Partili Ümit Özdağ, Cem Küçük, Haber

Politika Haberleri  / Türkiye Gazetesi

Türkiye Gazetesi Yazarı Cem Küçük hafta boyunca tartışılan önemli konuları değerlendirdi. Cem Küçük, İYİ Parti'de Dikbayır ile yaşananlar, Ümit Özdağ'ın gizli protokolü açıklaması, Erdoğan'ın 50+1'i tartışması, CHP-HDP yakınlığına ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Türkiye Gazetesi Yazarı Cem Küçük, gündemin öne çıkan gelişmelerini değerlendirdi... Cem Küçük'e ilk önce  İYİ Parti'yi kaynayan kazana çeviren Ümit Dikbayır'ın iddiaları soruldu.

İYİ Parti’de Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, Meral Akşener’in hesaplarını incelettiği iddiası üzerine disiplin kuruluna sevk edilmişti. Dikbayır ise iddiaların ardından videolu açıklama yapmış ve Akşener'e 'Odasının 3 metre ötesine baksın' demişti.

Peki Akşener'in odasının 3 metre ötesinde kim var?

“YAŞANANLAR İYİ PARTİ’YE ZARAR VERİYOR”

Dikbayır’ın olayların ardından yaptığı açıklamalara da dikkat çeken Cem Küçük, İYİ Parti’de sorunun Akşener yönetimi olduğunu söyledi. Dikbayır’dan önce, Durmuş Yılmaz, Bahadır Erdem ve onlardan önce yavuz Ağıralioğlu’nun zehir zemberek sözlerle istifa ettiğini hatırlatan Küçük, yaşananların İYİ Parti’ye büyük zarar verdiğini söyledi.

“AKŞENER GÖREVİ BIRAKABİLİR”

28 Mayıs seçimlerinden sonra muhalefet bloğunun iyice dağıldığını belirten Küçük, “Yerel seçimlerde istediği gibi olmazsa ben çok büyük dağılır, İYİ Parti. Hatta Meral Akşener Genel Başkanlığı bile bırakabilir diye düşünüyorum” dedi. 

Öte yandan Cem Küçük, Dikbayır'ın 3 metre ödetedeki isim olarak zikrettiği kişinin de  Meral Akşener'in danışmanı Esma hanım ve eşi olduğunu söyledi.

 

Düzenleyen:  - Politika
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...