Erdoğan'dan Antalya Şehir Hastanesi'ndeki hastalara ziyaret: 'Seni de gördüm ya dünya benim oldu'

Düzenleyen: / Kaynak: Anadolu Ajansı
- Güncelleme:
Erdoğan'dan Antalya Şehir Hastanesi'ndeki hastalara ziyaret: 'Seni de gördüm ya dünya benim oldu'

Politika Haberleri  / Anadolu Ajansı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, resmi açılışını yaptığı Türkiye'nin 24'üncü Şehir Hastanesi olan Antalya Şehir Hastanesi'nde tedavi gören hastaları ziyaret etti. Erdoğan'ın sağlık durumunu sorduğu bir hasta, "Seni de gördüm ya dünya benim oldu" sözleri ile sevgisini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açılış töreninin ardından Antalya Şehir Hastanesi'nde incelemelerde bulundu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan ve yetkililerden bilgi aldı. Tedavi gören hastaları ziyaret eden, doktorlardan durumlarına ilişkin bilgi alan Erdoğan, hastalarla yakından ilgilenip, sohbet etti.

'SENİ DE GÖRDÜM YA DÜNYA BENİM OLDU'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sağlık durumunu sorduğu bir hasta, hastanede kendisine çok iyi bakıldığını vurgulayarak, "Seni de gördüm ya dünya benim oldu. Çok istiyordum görmeyi. Mitinge gelemedim. Ama 'Bir isteğin var mı?' diye sakın sorma. Yoksa Finike yoluna tünel isterim" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan da hastaya, "Senin istediğin bu olsun. Bizim işimiz bu" cevabını verdi.

Erdoğan'dan Antalya Şehir Hastanesi'ndeki hastalara ziyaret: 'Seni de gördüm ya dünya benim oldu' - 1. Resim

Erdoğan'ın farklı ameliyatlar geçiren bir başka hastayı ziyaretinde de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Antalya Şehir Hastanesinde açılışından bu yana 1300'e yakın ameliyat, 135 bin acil ve poliklinik muayenesi gerçekleştirildiğini aktardı.

Erdoğan'dan Antalya Şehir Hastanesi'ndeki hastalara ziyaret: 'Seni de gördüm ya dünya benim oldu' - 2. Resim

Bakan Koca, "Önümüzdeki ay TUS nedeniyle asistan alımı olacak, 21 eğitim kliniği tamamlandı, dolayısıyla bu 21 alana da asistan hekimleri vermiş olacağız" bilgisini de paylaştı.

Erdoğan'dan Antalya Şehir Hastanesi'ndeki hastalara ziyaret: 'Seni de gördüm ya dünya benim oldu' - 3. Resim

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ziyaretinde, hastanedeki sağlık çalışanlarıyla da fotoğraf çektirdi.

ANTALYA ŞEHİR HASTANESİ HAKKINDA

Antalya Şehir Hastanemiz 1500 yatak kapasitesine sahip. Kadın ve Çocuk Hastanesi, Kalp Damar Hastalıkları Hastanesi, Genel Hastane ve Onkoloji Hastanesini içeriyor. Poliklinik sayısı 300.

43 ameliyathanesi olan hastane, Yanık Merkezi, Uyku Laboratuvarı, İnme Merkezi, Organ Nakli Merkezi, Perinatal Merkez, Genetik Hastalıklar Merkezi gibi özellikli birimlere sahip. 

Düzenleyen:  - Politika
Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...