İmamoğlu'ndan Kılıçdaroğlu iddiasına cevap: CHP'nin seçim kaybetmemiş üyesiyim

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kılıçdaroğlu'nun söylediği iddia edilen "Partiyi Ekrem'e bırakmayın" sözlerine cevap verdi. İmamoğlu, "Bu haberlerle aramızı bozamazlar, ben CHP'nin seçim kaybetmemiş üyesiyim" dedi.

- Güncelleme Tarihi:
İmamoğlu'ndan Kılıçdaroğlu iddiasına cevap: CHP'nin seçim kaybetmemiş üyesiyim
Politika|Editör: Gizem Külçü

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu’nun “CHP’yi İmamoğlu’nu kaptırmayın direnin. Partiyi ANAP’laştırmak istiyor” sözlerine cevap verdi. İmamoğlu, "Bu haberlerle bizim aramızı bozamazlar. Ben CHP'nin seçim kaybetmemiş üyesiyim. Onun için CHP’liliğimi kimse tartışmaya açamaz” ifadelerini kullandı.

"CHP'Yİ İMAMOĞLU'NA KAPTIRMAYIN"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu,İstanbul Yenileniyor” projesi kapsamında deprem güvenliği bulunmayan Bakırköy'deki İş Bankası Mensupları Sitesi'nin yıkımına katıldı.

Burada gündeme dair değerlendirmelerde bulunan İmamoğlu, eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun söylediği iddia edilen “CHP’ye İmamoğlu’nu kaptırmayın direnin. Partiyi ANAP’laştırmak istiyor” sözlerine ilişkin açıklama yaptı.

İmamoğlu'ndan Kılıçdaroğlu iddiasına cevap: CHP'nin seçim kaybetmemiş üyesiyim

"BU HABERLERLE BİZİM ARAMIZI BOZAMAZLAR"

"CHP’liğimi kimse tartışamaz" diyen İmamoğlu, “Bu basın kupürünü, basın özetlerinde gördüm. Öncelikle benim çok referans aldığım bir gazete değil. İkincisi yani düşünün ki niye referans alınamaz; aramızdaki ilişkiyi baba-oğul ilişkisi diye tarifleyen önceki Genel Başkanımızın, beni CHP’nin en tarihi kurultayında, kurultay başkanı teklifini yaparak beni davet eden Genel Başkanımızın, böylesi bir şey söylediğini düşünebilir misiniz. Ben mümkün bile görmüyorum... O bakımdan, bu tür basın küpürleri üzerinden, yayınlar üzerinden, mesnetsiz, kaynaksız haberler vs.ler bu haberlerle bizim aramızı bozamazlar" diye konuştu.

"CHP'NİN SEÇİM KAYBETMEMİŞ ÜYESİYİM"

İmamoğlu, "Kaldı ki ben CHP’nin 15 yıllık üyesiyim. Artı ilçe başkanlığını yapmış, ilçe belediye başkanlığını kazanmış, iki kez de İBB’nin ardı ardına seçimini kazanmış, tabiri caizse biraz ukalaca olacak ama seçim kaybetmemiş üyesiyim. Onun için CHP’liliğimi kimse tartışmaya açamaz” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu'ndan Kılıçdaroğlu iddiasına cevap: CHP'nin seçim kaybetmemiş üyesiyim

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...