Özgür Özel’in masasındaki yeni anket sonuçları: 3 belediye başkanı topun ağzında

CHP’de Kılıçdaroğlu’ndan koltuğu devralan Özgür Özel, yerel seçim çalışmalarına hız verdi. Özel geçtiğimiz günlerde partisin yaptırdığı yeni anket sonuçlarına değinerek “3 ilde geriye gidiş var” ifadelerini kullandı. Özel söz konusu illerin adını vermedi ama Ankara kulislerinde bu belediyelerin hangileri olduğu konuşulmaya başlandı. İşte CHP’de topun ağzındaki 3 büyükşehir belediye başkanı…

- Güncelleme Tarihi:
Özgür Özel’in masasındaki yeni anket sonuçları: 3 belediye başkanı topun ağzında
Politika|Editör: Fatih Uğur

Türkiye yerel seçimler için artık geri sayıma geçti. Seçime yaklaşık 4 buçuk ay kalırken siyasi partiler aday belirleme çalışmalarına hız verdi.

CHP’nin çiçeği burnunda lideri Özgür Özel’in iki farklı ‘ön seçim’ açıklamasının yakıları sürerken siyaset kulislerinde hareketli günler başladı.

Meclis’teki makam odasında gazetecilerle bir araya gelen Özel, 2024 yılının Mart ayında yapılacak mahalli seçimler hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

BAŞARI VE LİYAKAT VURGUSU

Aday belirleme kriterinin sadece ‘başarı ve liyakât’ olduğunu vurgulayan CHP lideri Özel, “Başarılı olan bütün belediye başkanları devam edecek. Oyunu artıran belediye başkanları devam edecek. Oyunda düşme olanları değiştireceğiz” şeklinde konuştu.

Özel ayrıca mevcut belediye sayısının ikiye katlanması, 11 büyükşehire ilave Denizli, Balıkesir, Bursa, Manisa gibi 4 ya da 5 büyükşehiri katmak hedefini paylaştı.

3 BELEDİYEDE GERİYE GİDİŞ

CHP’nin elindeki 11 büyükşehir belediyesinden 2019’a göre sadece üçünün seçildiği güne göre geriye gittiğini söyleyen Özel, bu belediyelerin isimlerini vermekten imtina etti.

Özel belediyelerini isimlerini vermedi ama Ankara kulislerinde konuşulanlara göre; başarısız tablo çizen belediye başkanları,  6 Şubat depremlerinde tepkilerin odağındaki Hatay Büyükşehir Belediyesi, son dönemde İYİ Parti’nin hedefindeki İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Lütfü Savaş ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürun…

Ankara ve İstanbul'da bir sorun yaşamadıklarını öne süren Özel, bu üç şehir dışında kalan 8 büyükşehirde anket yapılacağını da sözlerine ekledi.

CHP’NİN ELİNDEKİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYELERİ

CHP'nin elindeki büyükşehir belediyeleri ise şu şekilde; Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Eskişehir, Hatay, İstanbul, İzmir, Mersin, Muğla ve Tekirdağ.

Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Volkan kilinc16 Kasım 2023 16:47

Bakin mugla gitmeli osman gurun hem basarisiz hem cok.para yemistir bodrum belediye baskani ahmet aras acil gitmeli

Sonraki Haber Yükleniyor...