Son toplu istifa Gelecek Partisi'nde: 'İstanbul'daki kötü yönetime 'dur' diyeceğiz' sözleri ile AK Parti'ye geçtiler

Düzenleyen: / Kaynak: Ajanslar
- Güncelleme:
Son toplu istifa Gelecek Partisi'nde: 'İstanbul'daki kötü yönetime 'dur' diyeceğiz' sözleri ile AK Parti'ye geçtiler

Politika Haberleri  / Ajanslar

Yerel seçimlere 35 gün kala bir toplu istifa da Gelecek Partisi cephesinde yaşandı. Gelecek Partisi Bağcılar İlçe Başkanı Mertcan Kaplan ve 49 kişilik yönetimin tamamı, partilerinden istifa ederek AK Parti'ye katıldı. Mertcan Kaplan istifanın sebebini, "Bizi etkileyen en özel durum, İstanbul'daki kötü yönetime 'dur' demek" sözleri ile açıkladı.

31 Mart'ta gerçekleştirilecek Mahalli İdari Genel Seçimleri için geri sayım sürerken muhalefet kanadından art arda istifa haberleri geliyor. Son istifaların adresi ise Gelecek Partisi oldu. Gelecek Partisi Bağcılar İlçe Başkanı Mertcan Kaplan ve 49 kişilik yönetimin tamamı, partilerinden istifa ederek AK Parti'ye katıldı.

Bağcılar Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, 50 üye için AK Parti İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ve Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir'in katılımıyla AK Parti Bağcılar İlçe Başkanlığında rozet takma töreni düzenlendi.

Son toplu istifa Gelecek Partisi'nde: 'İstanbul'daki kötü yönetime 'dur' diyeceğiz' sözleri ile AK Parti'ye geçtiler - 1. Resim

'MÜCADELEMİZE GÜÇ, ENERJİ KATTINIZ'

AK Parti'ye yeni katılanlara teşekkür eden Kabaktepe, "İstanbul'umuzun geleceği için, Türkiye'mizin geleceği için omuz omuza mücadelemize güç kattınız, enerji kattınız. Hele seçim atmosferinde Bağcılar'ın yüzde 70 rekoruna büyük bir destek olacaksınız. Sizi hem tebrik ediyor hem de durmak yok yola devam diyoruz." ifadelerini kullandı.

Son toplu istifa Gelecek Partisi'nde: 'İstanbul'daki kötü yönetime 'dur' diyeceğiz' sözleri ile AK Parti'ye geçtiler - 2. Resim

'BAĞCILAR GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYOR'

Yeni katılan üyelere "Hoş geldiniz" diyen Özdemir ise şunları kaydetti:

"Gençlik kollarımızın bir sloganı var; 'Bağcılar bir oldu, gümbür gümbür geliyor.' Bir olduk, beraber olduk, elhamdülillah gümbür gümbür geliyoruz. Yük olmaya değil yük almaya geldik. İstanbul'un yükünü de hafifletme adına büyük bir mücadelenin ortağı olacağız. Bağcılar'da rekor, İstanbul'da Murat Kurum diyoruz."

Son toplu istifa Gelecek Partisi'nde: 'İstanbul'daki kötü yönetime 'dur' diyeceğiz' sözleri ile AK Parti'ye geçtiler - 3. Resim

İSTİFA SEBEPLERİNİ AÇIKLADI

Mertcan Kaplan ise doğru saflarda, doğru insanlarla birlikte yol yürümeye karar verdiklerini vurgulayarak, Bağcılar ve İstanbul genelinde Türkiye'ye çok güzel işler yapacaklarına inandıklarını dile getirdi.

Son toplu istifa Gelecek Partisi'nde: 'İstanbul'daki kötü yönetime 'dur' diyeceğiz' sözleri ile AK Parti'ye geçtiler - 4. Resim

Kaplan, "Bizi etkileyen en özel durum, İstanbul'daki kötü yönetime 'dur' demek ve Bağcılar'daki genç, dinamik belediye başkanımızla yol yürüme isteğimiz, onunla birlikte Bağcılar özelinde İstanbul'a güzel hizmetler verebilmektir. Başkanımızla Bağcılar'da, Sayın Murat Kurum'la İstanbul'da mücadelemizi sürdüreceğiz" diye konuştu.

Konuşmaların ardından AK Parti'ye katılanlara rozet takıldı.

Düzenleyen:  - Politika
Kaynak: Ajanslar
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...