Almanya formalarına 'Nazi' sembolü şoku! Hiçbir futbolcu giymeyecek

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
Almanya formalarına 'Nazi' sembolü şoku! Hiçbir futbolcu giymeyecek

Spor Haberleri  / Türkiye Gazetesi

Alman Milli Takımı için üretilen formalar tartışmaya neden oldu. 44 numaralı formanın yazı tipi 'Nazi' sembolüne benzediği için hiçbir oyuncu bu formayı giymeyecek.

Almanya Milli Takımı, biri beyaz biri pembe renkli iki yeni formaya kavuştu. EURO 2024'te ev sahibi olan Almanya'nın formaları beklenmedik şekilde bir detayla tartışma konusu oldu. 

Adidas, Almanya Milli Takımı için ürettiği formalarda değişikliğe gitti. "44" numaralı formanın yazı tipi nedeniyle Nazi sembolüne benziyor olması tartışma oluşturdu.

Almanya formalarına 'Nazi' sembolü şoku! Hiçbir futbolcu giymeyecek - 1. Resim

44 NUMARA YASAKLANDI

Alman basınına göre; bu olay sonrasında Almanya'nın formasındaki "44" numara yasaklandı ve hiçbir oyuncu bu numarayı giymeyecek. 

Halihazırda takımda "44" numaralı formayı giyen bir oyuncu yoktu ancak taraftarlar kendileri için bu numarayı satın aldıkları formaya bastırabilirdi. Bu kararla birlikte bu ihtimalin önüne geçildi. 

Düzenleyen:  - Spor
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...