Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

Galatasaray maçı öncesi Ankaragücü'nden 'zemin' açıklaması

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
Galatasaray maçı öncesi Ankaragücü'nden 'zemin' açıklaması
Ankaragücü, Haber

Spor Haberleri  / Türkiye Gazetesi

Süper Lig'in 26. haftasında evinde Galatasaray ile karşı karşıya gelecek olan Ankaragücü 'zemin 'hakkında "2-6 Şubat tarihleri arasında stadyumda oynanan 3 karşılaşma sonrası 7 Şubat tarihinde TFF burada denetim yaptı ve 8 Şubat tarihinde Gençlerbirliği-Trabzonspor karşılaşması için oynanabilir onayı verdi." açıklamasında bulundu.

Süper Lig'in 26.haftasında Eryaman Stadı'nda lider Galatasaray ile karşı karşıya gelecek olan Ankaragücü'nde Başkan İsmail Mert Fırat çok önemli bir açıklama yayınladı. İşte Fırat'ın dikkat çeken satırbaşları...

18 Şubat Pazar günü Ankara’da Galatasaray ile karşılaşacağız. 

Konyaspor karşılaşmasında aldığımız mağlubiyet bu maçın önemini daha da arttırdı. 

Spor kamuoyunun tamamının tartışmasız penaltı olarak yorumladığı pozisyonda 3 dakikalık bir inceleme sonrası verilen hatalı karar, Konya’dan puansız ayrılmamıza neden oldu.

Bu karara ilişkin VAR kayıtlarını TFF’den resmi yollarla istedik. Daha önce bazı kulüpler için bu kayıtlar kamuoyu ile paylaşılmıştı.

Kulüp olarak biz de TFF’ den gelecek cevabı bekliyoruz. TFF’nin tarafsız ve her kulübe eşit yönetim anlayışı ile bu kayıtları bizimle paylaşacağına inanıyoruz.

Gündemdeki önemli konulardan biri de Eryaman Stadyumu’nun zemini. Eryaman Stadyumu’nda 2023-2024 sezonunda lig ve kupada Ankaragücü ve Gençlerbirliği toplam 29 karşılaşma oynadı.

Fakat zemin konusu bazı rakiplerle oynanacak karşılaşmalardan önce hep polemik oluyor.

Bu konuda kararı verecek kurum TFF’dir. 2-6 Şubat tarihleri arasında stadyumda oynanan 3 karşılaşma sonrası 7 Şubat tarihinde TFF burada denetim yaptı ve 8 Şubat tarihinde Gençlerbirliği-Trabzonspor karşılaşması için oynanabilir onayı verdi.

Stadyum o maçın bitimi ile birlikte 10 günlük bir bakıma alındı. Teknolojinin verdiği tüm imkanlar maksimum seviyede kullanılarak stadyuma bakım yapılıyor. Ankara’da iklim şartları da mevsim normallerinin çok üzerinde gidiyor.

Sahanın durumunu bugün itibari ile, 7 Şubat tarihinde raporlanan sahadan çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim.

Futbolcu sağlığı tabi ki tüm kulüplerimizin önceliğidir; ama burada akla gelen ilk soru 6 gün içerisinde 4 karşılaşmada oynayan oyuncuların sağlığının, pazar günü karşılaşmaya çıkacak oyunculardan daha mı değersiz olduğudur. 

Aslında TFF’nin vereceği karar bize bu sorunun da cevabını vermiş olacak.

Türk futbolunun en büyük sorunu, futbol kulüplerinin futbolun kurumlarına olan güven sorunudur.

Kuralların herkes için eşit uygulandığı, hiçbir kulübe ayrıcalığın yapılmadığı bir Süper Lig istisnasız her kulübümüzün isteğidir.

Umarım verilecek karar adaletli olur ve spor kamuoyunda bir kez daha ciddi bir güven kaybı oluşturmaz.

Düzenleyen:  - Spor
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.