Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

Konyaspor - Pendikspor maçının geliriyle Gazze'de hastane yapılacak

Düzenleyen: / Kaynak: turkiyegazetesi.com.tr
- Güncelleme:
Konyaspor - Pendikspor maçının geliriyle Gazze'de hastane yapılacak
Konyaspor, Pendikspor, Gazze, Haber

SPOR Haberleri  / turkiyegazetesi.com.tr

Konyaspor hafta sonu oynayacağı Pendikspor maçının tüm gelirini Gazze'de inşa edilecek hastane için bağışlayacağını açıkladı. Konyaspor taraftarı ise Filistin ve Gazze halkının yanında olduğunu gösteren koreografi çalışması gerçekleştirecek.

Konyaspor cumartesi günü oynanacak Pendikspor maçından elde edilecek gelirin Gazze'de inşa edilecek hastane için bağışlanacağını açıkladı. Yeşil-Beyazlılar'dan yapılan açıklama şöyle:

"SAVAŞ SUÇU İŞLENDİ"

Gazze'de yaşanan elim hadiseleri kamuoyu gibi bizler de endişeyle takip etmekteyiz. Kadınların, çocukların ve masum insanların tedavi gördüğü iki hastanenin bombalanması sonucu yüzlerce sivilin hayatını kaybetmesinden dolayı derin üzüntü içindeyiz. Bölgede huzurun ve barışın bir an önce hakim olmasını temenni ediyor, işlenen bu savaş suçunu şiddetle kınıyoruz. Dil, din, ırk gözetmeksizin tüm dünya toplumlarını, Gazze’deki sivil halk adına harekete geçmeye davet ediyoruz.

ÖZGÜR FİLİSTİN TİŞÖRTÜ GİYİLECEK

Konyaspor Kulübü olarak, Gazze'deki çocukların çığlıklarını duyurmak adına Cumartesi günü oynayacağımız lig karşılaşmasında tepkimizi ortaya koyacağız. Futbol A Takımımız, uluslararası hukuk ve insan haklarının yok sayıldığı saldırılara dikkat çekmek adına maçın ısınma bölümünde Free Palestine tişörtü giyecek ve karşılaşmaya siyah forma ile çıkacaktır.

Kulübümüz ayrıca müsabakanın tüm maddi gelirini de Gazze’de inşa edilecek hastane yapımına bağışlayacaktır. Büyük Konyaspor Taraftarı ise Filistin ve Gazze halkının yanında olduğunu gösteren koreografi çalışması gerçekleştirecektir. 

En temel insani değerlerden yoksun bu saldırılarda hayatını kaybedenlere tekrar Allah’tan rahmet diler, tarihte benzeri olmayan bu vahşette yaralananlara ise acil şifalar dileriz.

https://twitter.com/konyaspor/status/1714404275701297162

Düzenleyen:  - SPOR
Kaynak: turkiyegazetesi.com.tr
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.