Tesla kolları sıvadı! En uygun fiyatlı araç modelinin fiyatı ortaya çıktı

- Güncelleme Tarihi:
Editör: Hilal Bardakcı / Kaynak: Haber Merkezi
Tesla kolları sıvadı! En uygun fiyatlı araç modelinin fiyatı ortaya çıktı
Tesla, Otomobil

ABD merkezli otomobil devi Tesla, yeni bir araç modeli üzerinde çalışmalara başladı. Yakında üretime geçilmesi beklenen otomobilin, diğer modellere kıyasla oldukça ucuz olacağı ortaya çıktı.

Tesla'nın Üst Yöneticisi (CEO) Elon Musk, şirketin Almanya'daki fabrikada yeni bir model üreteceğini açıklamışmıştı. Nihayet elektrikli otomobil üreticisi Tesla, yeni model üretmek için çalışmalara başladı. Bu yeni otomobilin fiyatının diğer Tesla araçlarına nazaran daha ucuz olacağı biliniyor. Şimdi fiyatına ilişkin yeni bilgiler gelmeye başladı. 

Otomobil devi Tesla'nın üretim için kolları sıvadığı 'uygun' fiyatlı modelinin 25 bin Euro'dan (760 bin TL) satışa çıkacağı ortaya çıktı. Bununla birlikte, üretim henüz başlamadı ve ne zaman üretileceği bilinmiyor, sadece çalışmalar hız kazanmış durumda. 

MUSK ALMANYA'DAKİ İŞÇİLERE ZAM YAPTI 

Öte yandan Tesla, Almanya'daki fabrikasında çalışan işçilerin maaşlarına zam yapma kararı aldı. Kasım ayından itibaren geçerli olacağı açıklanan zammın miktarı ise yüzde 4. Bu zammın fabrikada çalışan 11 bin işçi için geçerli olacağı belirtiliyor. 

İşçi sendikalarına göre, otomobil devinin Almanya'daki fabrikasında çalışan işçiler zaten sektör ortalamasının altında maaş alıyorlardı. 

UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...