Togg, Avrupa'nın merkezinde vitrine çıktı: Göz kamaştıran tasarımı ve özellikleri hayranlık uyandırdı

- Güncelleme Tarihi:
Editör: Hilal Bardakcı / Kaynak: Anadolu Ajansı
Togg, Avrupa'nın merkezinde vitrine çıktı: Göz kamaştıran tasarımı ve özellikleri hayranlık uyandırdı
Togg, Otomobil, Fransa

Türkiye'nin ilk elektrikli yerli otomobili Togg T10X modeli, geçtiğimiz mart ayında piyasaya sürülerek bu alanda Türkiye'de yeni bir dönemin kapısını açtı. Önümüzdeki yıl Avrupa'da satışa sunulması beklenen T10X'lerin, ülkemizdeki teslimatları ise devam ediyor. Öte yandan, Togg modeli Avrupa'da çeşitli etkinliklerde ve fuarlarda sergileniyor. Fransa'da bir fuarda sergilenen Togg'a ilgi ise oldukça yoğun.

Türkiye'nin yerli ve tamamen elektrikli otomobili Togg, Fransa'nın Strazburg kentinde düzenlenen Türkiye Fuarı'nda sergileniyor. Strazburg'da 3-5 Kasım'da gerçekleştirilen fuar kapsamında Türk kültürü ve yemeklerinin yanı sıra Anadolu'nun yöresel halk oyunları tanıtılıyor.

togg

Çok sayıda Fransız ve Türk vatandaşının ziyaret ettiği Türkiye Fuarı'nda sergilenen Togg büyük ilgi topluyor.

Yerli üretim Togg'un renkleri Türkiye'nin coğrafyasından esinlenerek belirlendi.

TOGG TESLİMAT SAYILARI HIZLA ARTIYOR

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (Togg), geçtiğimiz günlerde teslimatlara ilişkin bilgi verdi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Togg, şimdiye kadar sahibine teslim edilen T10X sayısının 10 bine dayandığını duyurdu. 

togg t10x

Doğuştan elektrikli otomobil markası Togg, Ekim ayında 3 bin 567 adet Togg T10X aracını vatandaşlara teslim ettiklerini açıkladı. Mayıs ayından bu yana ise, 9 bin 171 adet T10X müşterilere ulaştı. 

UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...