Yurt genelinde yağışlar sürüyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğünün son değerlendirmelerine göre, salı günü öğle saatlerinden itibaren Çankırı, Kırıkkale, Bolu ve Karabük'te yerel kuvvetli sağanak bekleniyor. Kuvvetli sağanak nedeniyle olası sel, su baskını, yıldırım ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

ÖĞLE SAATLERİNDEN İTİBAREN GÜÇLENECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezinden yapılan açıklamada, "Yapılan son değerlendirmelere göre; Salı günü öğle saatlerinden itibaren Batı Karadeniz’in iç kesimleri (Bolu, Karabük), ile Çankırı ve Kırıkkale’de yerel kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden; sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" denildi.

Ödemiş’i sağanak vurdu: Tarım arazileri sular altında kaldı Ödemiş’i sağanak vurdu: Tarım arazileri sular altında kaldı İzmir’in Ödemiş ilçesinde etkili olan sağanak hayatı olumsuz etkiledi. Şiddetli yağış nedeniyle sele kapılan bir otomobil güçlükle kurtarılırken, ekili tarım arazileri de sular altında kaldı.